DataLife Engine > Топ-новини > У Житомирі Міністр оборони Андрій Загороднюк роз’яснив, як відбуватиметься процес мирного врегулювання в Україні

У Житомирі Міністр оборони Андрій Загороднюк роз’яснив, як відбуватиметься процес мирного врегулювання в Україні


09.10. Разместил: yuriy
9 жовтня у Житомирі відбулась перша зустріч у рамках програми «Діалоги про Україну», під час якої Міністр оборони України Андрій Загороднюк роз’яснив деталі імплементації «формули Штайнмайєра» та як саме це буде відбуватись на Донбасі.

Зустріч пройшла у приміщенні Житомирської обласної філармонії ім. С.Ріхтера за участю голови ОДА Віталія Бунечка, голови облради Володимира Ширми, народного депутата Богдана Кицака та кількох сотень жителів Житомирщини.

«Ми бачили вчора, шо відбувалось на сесії, як маніпулювали ситуацією. Тому я запросив громадські організації та всіх жителів, яким небайдужа доля країни, взяти участь у зустрічі. Тому прошу до слова Міністра оборони України Андрія Загороднюка, а присутні можуть ставити свої запитання, на які отримаєте детальне аргументоване пояснення. Але повторюю ще раз – зради не буде», – розпочав зустріч Віталій Бунечко.

Міністр оборони України Андрій Загороднюк, як представник Уряду, розповів, які саме кроки робляться задля захисту суверенітету та відновлення територіальної цілісності України, як саме відбуватиметься дзеркальне розведення військ на лінії розмежування з обох сторін.

Андрій Загороднюк наголосив на тому, що саме для того, аби роз’яснити позицію Уряду, у кожній області розпочалась програма зустрічей «Діалоги про Україну» – відкриті розмови з населенням, аби відповісти на питання жителів щодо важливих та гострих тем.

«Наша ціль – знайти варіанти вирішення воєнної загрози, яку маємо наразі. Тобто маємо забезпечити за різними сценаріями спроможність українського війська, сил оборони для того, аби вони могли забезпечити мир на території України. Оскільки ми вже маємо ситуацію, яка дуже далеку від миру, маємо забезпечити і стратегічних інтересів – відновлення наших позицій та територій, які тимчасово окуповані. Адже ми розуміємо, хто наш ворог, які у нього цілі і ніяких ілюзій на рахунок цього не маємо. Але наразі Нормандський формат – це єдиний майданчик у світі, де можна вирішити цю ситуацію. І якщо є вірогідність розв’язання ситуації зі збереженням стратегічних інтересів України – ми маємо це використати», – зазначив Міністр оборони України.

Андрій Загороднюк детально пояснив план, за яким відбуватиметься дзеркальне розведення військ з обох сторін лінії розмежування. Розведення військ відбуватиметься на 3 ділянках протяжністю по 1 км – у Золотому, Петрівському та Станиці Луганській. Загалом це 3 км з 410 км загальної лінії розмежування.
У Житомирі Міністр оборони Андрій Загороднюк роз’яснив, як відбуватиметься процес мирного врегулювання в Україні

За словами урядовця, наразі у населеному пункті Станиця Луганська вже розведені війська, там зберігається мир, йде звичайне життя, відбудований тимчасовий міст і постійно моніториться ситуація.

«Ми виходимо на контроль українсько-російського кордону за допомогою наших сил оборони. Ми продовжуємо контролювати лінію оборони, яка наразі є і встановлюємо правовий порядок України на тимчасово окупованих територіях. Одне з принципових питань – вихід важкого озброєння і незаконних військових формувань російської армії з окупованих територій. Про це заявив Президент і ми не розглядаємо сценарію, коли цього не відбудеться. Це можна проконтролювати – за допомогою ОБСЄ та міжнародних організацій. Далі – чіткі вимоги для забезпечення безпеки населення під час цього процесу. Лише тоді можемо говорити про проведення місцевих виборів», – зауважив урядовець.

У свою чергу громадськість Житомирщини цікавили питання про гарантії розведення військ з лінії розмежування, про відповідальність за виконання плану за «формулою Штайнмайєра», процес повернення Криму тощо.

Також паралельно у Житомирі пройшла зустріч першого заступника Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Антона Колумбета із учасниками АТО/ООС, ветеранськими організаціями області.

Нагадаємо, що вчора, напередодні 27 позачергової сесії обласної ради, голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко провів брифінг для журналістів, під час якого роз’яснив основні умови імплементації «формули Штайнмайєра».
У Житомирі Міністр оборони Андрій Загороднюк роз’яснив, як відбуватиметься процес мирного врегулювання в Україні

Вернуться назад