DataLife Engine > Топ-новини > Сергій Крупєй: Вирішення проблеми лісових пожеж потребує комплексного підходу

Сергій Крупєй: Вирішення проблеми лісових пожеж потребує комплексного підходу


29.04. Разместил: yuriy
Поліцейські Житомирщини розпочали та розслідують низку кримінальних проваджень за фактами виникнення та масштабного поширення пожеж у лісах Овруцького, Олевського та інших районів області. На місцях подій працювали слідчо-оперативні групи місцевих відділів та Головного управління Нацполіції. 28 квітня чергова пожежа зафіксована на території Поліського природного заповідника.

За наявною інформацією, пожежа виникла на території 51 кварталу Перганського лісництва, поблизу с. Перга Олевського району, і охопила площу приблизно у 250 га лісового масиву. На її локалізацію та ліквідацію залучено сили та засоби рятувальників та лісоохоронних підрозділів, у тому числі протипожежну авіацію.

Водночас тривають роботи з ліквідації наслідків пожежі у лісах Поясківського лісництва, що виникла 23 квітня поблизу сіл Рудні-Замисловицької, Замислович та Шебедихи Олевського району. Тут територія поширення вогню сягнула близько 100 га.

Загалом поліцейські області нині розслідують близько десятка кримінальних проваджень, пов'язаних із знищенням лісових масивів чи порушенням встановлених законодавством вимог протипожежної безпеки і розпочатих за фактами пожеж у квітні 2020 на території Народицького, Овруцького, Олевського, Романівського та інших районів.

- Ми зробимо усе від нас залежне, аби причетні до цих діянь були встановлені і покаранні. Проте очевидним є те, що вирішення проблеми виникнення та поширення пожеж повинне мати комплексний характер. Збоку поліції одним із заходів є дієва система контролю за появою підозрілих осіб у сільських віддалених пунктах області. Але від інших відповідальних органів, служб та підрозділів - це цілі програми по збереженню нашої екології і навколишнього середовища: від санітарних чисток лісу до розчищення русел річок та інші заходи, у тому числі і з оперативного виявлення осередків вогню, - прокоментував начальник Головного управління Нацполіції Житомирщини Сергій Крупєй.
Сергій Крупєй: Вирішення проблеми лісових пожеж потребує комплексного підходу

На місцях подій слідчі провели огляди та зафіксували обставини. Досудові розслідування кримінальних проваджень проводяться за статтями - 240 (Порушення правил охорони надр), 270 (Порушення встановлених законодавством вимог щодо пожежної безпеки), 194 (Пошкодження майна), 245 (Знищення або пошкодження лісових масивів) Кримінального кодексу України.

Поліцейські встановлюють причини та причетних до кримінальних діянь.

Вернуться назад