DataLife Engine > Топ-новини > Людмила Зубко розповіла про те, як убезпечити школи в умовах пандемії

Людмила Зубко розповіла про те, як убезпечити школи в умовах пандемії


19.08. Разместил: yuriy
В умовах пандемії навчальні заклади мають стати простором інфекційної безпеки. Інакше залишається ризик знову і знову повертатись до жорсткого карантину, отримавши в результаті покоління безробітних батьків та неосвічених дітей. Про це у своєму блозі на LB.ua написала підприємиця, голова громадської організації «Житомир, зроби голосніше» Людмила Зубко.

«Чим ближче до 1 вересня, тим більше запитань у батьків, вчителів та адміністрації шкіл про те, яким буде новий навчальний рік. Статистика по коронавірусу щодня б'є нові рекорди. А час для підготовки безпечних умов у школах влада безнадійно згаяла. Весною цього року ми з командою вирішили не сидіти склавши руки, коли по всій Україні закрились заклади громадського харчування. Як власниця кількох кав'ярень та кафе у Житомирі я розуміла, що на мені особисто лежить відповідальність за долю більше сотні працівників, а в кожного з них ще сім'ї. Спільно з Національною експертною групою з інфекційного контролю (NEGIC) на чолі з Андрієм Александріним ми розробили «Протоколи щодо безпечного функціонування закладів загального харчування» і направили їх до МОЗ. Міністерство використало наші напрацювання і вже на початку травня по всій Україні змогли відкритися кафе та ресторани. Більше мільйона людей знову вийшли на роботу», - розповіла вона.

За словами Зубко, тепер цей досвід її команда використовує у роботі зі школами. У липні вона започаткувала у Житомирі проєкт «Альтернатива є – безпечна школа». Базовим навчальним закладом проєкту стала Житомирська школа «Сяйво», на прикладі якої відпрацьовується золотий стандарт інфекційної безпеки.
«Все почалося із дуже ретельного аудиту. Спеціалісти з інфекційного контролю перевірили кожне приміщення школи і виявили цілий ряд місць, які треба підсилити з точки зору інфекційної безпеки. Далі був складений перелік того, що треба у школі виправити, переобладнати, закупити і встановити», - зазначила вона.
Людмила Зубко розповіла про те, як убезпечити школи в умовах пандемії

Зубко також повідомила, що вже найближчим часом разом з командою Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) проведе у Житомирі практичні тренінги для вчителів, батьків та дітей на тему дотримання інфекційної безпеки у школах.

«Очевидно, що фахівці NEGIC, які зараз нарозхват у всій Україні, не зможуть приїхати з аудитом до кожної школи. А часу до 1 вересня дуже мало. Відтак на основі нашого пілотного проєкту ми розробили універсальний чеклист для перевірки шкіл. Завантажити його можна із сайту https://zubko.com.ua/. Роздруковуйте чеклист, збирайте батьківські комітети, говоріть з адміністрацією шкіл, робіть аудит своїх навчальних закладів та вимагайте у місцевої влади облаштування «безпечних шкіл». Показове переукладання асфальту напередодні місцевих виборів може зачекати, у пріоритеті зараз – безпека та освіта для дітей», - підкреслила Зубко.
Людмила Зубко розповіла про те, як убезпечити школи в умовах пандемії

Людмила Зубко розповіла про те, як убезпечити школи в умовах пандемії

Вернуться назад