DataLife Engine > Топ-новини > Звернення учасників гуманітарного Форуму до громадськості Житомирщини

Звернення учасників гуманітарного Форуму до громадськості Житомирщини


17.07. Разместил: yuriy
ЗВЕРНЕННЯ УЧАСНИКІВ ГУМАНІТАРНОГО ФОРУМУ
„Декларація про державний суверенітет України:
підсумок 20-річчя”
до громадськості Житомирщини


Двадцятиріччя відділяє нас від тих подій, коли депутати Верховної Ради УРСР XII скликання проголосували за Декларацію про державний суверенітет України, якою було проголошено наміри народу України самостійно вирішувати свою долю.

Завдяки Декларації, суверенітет офіційно було визнано необхідною умовою подальшого розвитку української нації. Таким чином, ще в часи перебування України у складі СРСР було закладено основи майбутньої незалежності нашої держави, зроблено перший крок на шляху до неї.

Розбудова Української незалежної держави, створення її розгалуженої правової системи - складний і тривалий процес, який вимагає великого напруження та зусиль з боку як державних структур, так і громадськості. Зроблено чимало. Зрушено з місця і розпочато здійснення економічних реформ. Чималими є здобутки у сфері утвердження демократії. Україна стала повноправним членом світового співтовариства.

В той же час у процесі державно-правового будівництва існує чимало проблем. Конституційно не врегульовані взаємовідносини між законодавчою і виконавчою гілками влади. Не менш проблемним виявилось й питання про ефективність реалізації чинного законодавства, що істотно відбилося на темпах формування правової держави.

Тривале перебування України у складі імперських політичних структур, неуспіх кількох спроб державотворення залишили негативний спадок і в політичній культурі України. Серед найбільш характерних рис науковці визначають моральний, правовий та політичний нігілізм.

Тому ми, учасники гуманітарного форуму „Декларація про державний суверенітет України: підсумок 20-річчя”, закликаємо громадськість Житомирщини:
• не залишатися осторонь рішучих змін, які створять підґрунтя для продовження демократичних перетворень в громадсько-політичному житті України;
• будувати своє життя на основі християнських заповідей, моральних та духовних чеснот, традицій та звичаїв, збереження історичної пам'яті, піднесення національної гордості українського народу;
• активно впроваджувати в суспільстві європейські цінності (верховенства права, свободи слова, демократичного самоврядування).

З погляду становлення демократії й перспектив національно-культурного розвитку шлях України може пролягати лише у намаганні створити з боку держави всі можливі умови для політичного консенсусу нації. Такою основою є громадянське суспільство. Прогрес українського суспільства, розвиток його політичної культури залежить від рівня громадянськості та патріотичності, спільної відповідальності за долю країни кожного.

Відбудеться це чи ні - залежатиме від нас.

Вернуться назад