DataLife Engine > Топ-новини > Житомирський нардеп-регіонал: Аграрії по осені активізуються і вимагатимуть від уряду реальної підтримки АПК

Житомирський нардеп-регіонал: Аграрії по осені активізуються і вимагатимуть від уряду реальної підтримки АПК


22.08. Разместил: yuriy
Як повідомили Інтернет-порталу Рупор Житомира в Прес-службі Партії регіонів, народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Микола Присяжнюк заявив, що якщо підхід уряду до аграрного комплексу не зміниться, то наступна посівна і озимих, і ярих в Україні не відбудеться. Зокрема, він наголосив на наступному:

- Якщо підхід уряду до аграрного комплексу не зміниться, то наступна посівна і озимих, і ярих не відбудеться, тому що на одному ентузіазмі аграрії не можуть обробляти землю. Комітет Верховної Ради України з аграрних питань постійно нагадує Кабінету Міністрів, що галузі, яка дає сьогодні 20 відсотків ВВП, потрібно приділяти першочергову увагу. Це для нас є практично єдиним виходом із кризи, тим більше, що всі світові економіки мали шлях виходу насамперед через аграрний сектор.

І коли прем’єр-міністр заявляє про те, що сьогодні країна годує практично весь світ, ми з вами розуміємо, що це черговий популістський крок.

В Україні вже майже загублено цукрову галузь. У 2007 році було засіяно 786 тисяч гектарів буряка. Врожай становив 2,6 млн. тонн цукру - це дворічний запас для України. Цього року засіяно 290 тисяч гектарів цукрового буряка, хоча задекларовано більше. З цього можна максимально отримати 1,1 тис. тонн цукру за потреби 1 млн. 802 тис. тонн на рік. Таким чином, утворюється значний дефіцит потреб у цукрі.

На сьогодні в Україні працює 50 цукрових заводів, хоча ще в 2007 році їх було 119. Втратили близько 1 млн. робочих місць, хоча уряд декларував створення нових. Ціна на цукор зросла з 3,80 до 8,50 гривень за кілограм. Відсутність планової, продуманої аграрної політики уряду призводить до втрати Україною своїх позицій як одного з головних виробників цукру.

Уряд декларує, що поголів’я худоби зростає. Звідкіля взялися ще 2 млн. корів і стільки ж свиней? Насправді м’ясо в Україну завозять. Тільки цього року завезли 600 тис. тонн. Отже, більш як 1 млрд. доларів потрачено на його закупівлю. Ця сума адекватна вартості 10 млн. тонн пшениці. Дійшло до того, що свиней переганяють через кордон, забивають їх у посадках. Женуть з Польщі та інших країн. Потім це видається як вітчизняне виробництво.

Фінансування молочної галузі скоротилося у 5 разів. Молочна продукція завозиться за-за кордону, наприклад з Білорусі, та інших країн.

Але ми маємо можливість для того, щоб годувати велику частину світу. Потенціал нашого аграрного сектору використовується лише на 25 відсотків. І я думаю, що обурення аграріїв з приходом урожаю другої хвилі – буряків, картоплі, коренеплодів і кукурудзи – викличуть всеукраїнські протести аграріїв, які будуть вимагати уваги до себе і профінансувати ті 104 популістські постанови, які уряд прийняв протягом цього року і не виконав жодної обіцянки.

Я думаю, що аграрії по осені активізуються і будуть готові відстояти свої позиції. Аграрії сьогодні чітко розуміють, що уряд залазить до них в кишені, до речі – не такі великі, і вони будуть вимагати, щоб уряд робив не тільки пустопорожні декларації, а виділив реальні кошти для того, щоб можна було підняти агропромисловий комплекс.

Вернуться назад