DataLife Engine > Топ-новини > Жебрівський: Початок 2010 року Україна житиме за Бюджетною постановою

Жебрівський: Початок 2010 року Україна житиме за Бюджетною постановою


04.12. Разместил: yuriy
Про це 1 грудня заявив народний депутат України, голова підкомітету з питань видатків Бюджетного комітету ВР, лідер партії «Українська платформа» Павло Жебрівський в ефірі 5-го каналу, повідомляє прес-служба «Української платформи».

«Через те, що проект Бюджету на 2010 рік не прийнятий, скоріше за все, до президентських виборів і не буде прийнятий, країна житиме за Бюджетною постановою. Бо державі потрібен жорсткий бюджет, жорстке управління фінансами, а жоден з кандидатів таких обов’язків на себе перед виборами не візьме», - наголосив народний депутат.

Хоча і сама ця Бюджетна постанова, на думку члена профільного комітету, видана з порушеннями, бо видаватися і підписуватися вона мала б тільки після розгляду Верховною Радою проекту бюджету, а саме наприкінці грудня, а сталося це в жовтні. Тим більше, за словами Павла Жебрівського, Бюджетним Кодексом передбачена чітка норма – 1/12 від видатків бюджету попереднього року і заборона здійснення капітальних видатків, крім життєво необхідних.

Відповідаючи на питання ведучої, яким чином це буде регулюватися із нещодавно прийнятим «Законом про підвищення соціальних стандартів», Павло Жебрівський зазначив: «Безумовно, закон є і він має виконуватися. В протилежному випадку - буде багато судових оскаржень. Бо як колись Тимошенко подавала на Януковича за його прем’єрства до суду, так і команда Януковича сьогодні подаватиме на Тимошенко. І не йде мова – добрий чи поганий цей закон. Він прийнятий парламентом і підписаний Президентом, а значить кожен урядовець має його виконувати».

Нова редакція Бюджетного кодексу – це ручне управління фінансами

Таку думку висловив народний депутат України, голова підкомітету з питань видатків Бюджетного комітету ВР, лідер партії «Українська платформа» Павло Жебрівський в ефірі 5-го каналу 1 грудня. При чому, наголосив він, ручне управління фінансами держави в неприйнятому проекті Бюджетної Конституції присутнє на найвищому рівні.
«Якнайменше, 7 статей Конституції України порушується новим Бюджетним Кодексом. Це і запозичення, які може брати Міністерство фінансів без дозволу Верховної Ради, і боргові зобов’язання, і багато інших речей», - наголосив Павло Жебрівський.

Що стосується розпорядження коштами місцевих бюджетів громадами, на переконання парламентаря, це потрібно впроваджувати тільки паралельно з адміністративно-територіальною реформою. «Уявіть собі, на території місцевої громади існує підприємство, яке забруднює територію не тільки цієї громади, але і оточуючих територій. Але екологічний податок, який платитиме це підприємство, залишатиметься в бюджеті тільки даної місцевої громади. А це є неправильно», - ствердив депутат.

Що стосується інших розбіжностей нового проекту Бюджетного Кодексу із діючим законодавством, Павло Жебрівський зазначив: «В новому проекті Бюджетного Кодексу, який, на щастя, не був прийнятий, соціальні стандарти обраховуються і встановлюються не прожитковим мінімумом, не мінімальною заробітною платою, а виходячи тільки з тих ресурсів, які є в розпорядженні Кабінету Міністрів. І це, знову ж таки, іде всупереч із законодавством».

Вернуться назад