DataLife Engine > Топ-новини > Житомирський нардеп прокоментував вчорашні події у ВР

Житомирський нардеп прокоментував вчорашні події у ВР


23.12. Разместил: yuriy
Народний депутат від Партії регіонів, голова Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Присяжнюк в ефірі парламентського телеканалу «Рада» прокоментував ухвалений вчора закон щодо підтримки агропромислового комплексу України:

«В цілому, ви знаєте, що Конституційний Суд визнав неконституційним закон, який був прийнятий у лютому поточного року і який врегульовував питання щодо пільг і сплати ПДВ у кризовий період, що стосується агропромислового комплексу. В результаті виникла ситуація, що якби наш комітет, і я як народний депутат і депутат Ващук не ініціювали прийнятий сьогодні законопроект, була б велика фінансова дірка в агропромисловому комплексі на додачу до тієї, яка сьогодні вже є.

Мене, звичайно, дивує те, що уряд не проявив ніякої ініціативи щодо того, щоб розробити цей законопроект і внести до Верховної Ради. І початок голосування мене теж здивував – фракція БЮТ чомусь не підтримувала цей законопроект. Але потім схаменулась і зрозуміла, що вони самі собі наступають на хвоста, і депутати почали голосувати. Я дуже задоволений, що вони зрозуміли, що це важливо для агропромислового комплексу.

Що ж цим законом передбачається.

Перше – ми надали можливість Аграрному фонду в правовому полі розраховуватися з елеваторами, розраховуватися з транспортними компаніями за перевезення зерна.

Друге – ми надали можливість без обмеження терміну мати пільги на єдиний податок і пільги, що стосуються сплати ПДВ.

І основне, що ми намагалися зробити, це те, що бюджетні кошти, які акумулюються при сплаті ПДВ, будуть акумулюватися на спеціальному фонді і будуть виплачуватися як дотація або підтримка виробникам молока, тобто на одну корову.

Чому ми це зробили? Тому, що норма, яка діяла у попередні роки, була неефективною. Неефективна вона тому, що не стимулювала збільшення поголів’я худоби у нашому аграрному секторі, в результаті чого воно постійно зменшувалося. Звідси й висновок про те, що попередня державна дотація і державні пільги були неефективними.

Сьогодні ми пропонуємо прогресивну форму, коли людина, яка тримає одну корову, з розрахунку надходження ПДВ, матиме державну допомогу від 700 до 1000 гривень, а якщо тримає дві – далі за прогресивною шкалою.

І нині головне завдання, щоб не було кулуарно розказано, що це є якась корупційна схема, головне завдання - щоб міністерство сьогодні чітко, прозоро виписало порядок використання цих коштів. Сьогодні ця відповідальність на міністерстві. Я сьогодні мав розмозмову з профільним міністром, він розуміє важливість цього закону і підтримує його.

Тому будемо сподіватися, що цей закон буде стимулом і мотивацією щодо збільшення поголів’я корів і, звичайно, щодо збільшення виробництва молока в Україні. Також сподіваємося, що це припинить імпорт вершкового масла та молочних продуктів з інших країн, в тому числі і від наших сусідів».

Відповідаючи на питання, чи потребує прийнятий закон внесення змін до держбюджету, зокрема 2009 року, депутат-регіонал зазначив:

«Цей закон не потребує додаткових бюджетних коштів, але він потребує при розробці бюджету 2010 року передбачення створення спеціального фонду. Але для цього, наголошу ще раз, не потрібно додаткових коштів. Треба лише виписати спеціальний порядок наповнення спеціального фонду і використання цих коштів. А додаткових фінансів з боку держави не потрібно. І це – головне».

Говорячи про те, чи будуть останнього пленарного тижня 2009 року у сесійній залі розглядатися ще якісь напрацювання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, Микола Присяжнюк сказав:

«Зараз ми розглядаємо достатньо важливий закон – «Мораторій на продаж землі сільськогосподарської». Цим законопроектом пропонується продовжити термін дії мораторію до 2012 року.

Що стосується моєї позиції, то я вважаю, що мораторій повинен діяти до того часу, доки ми не відпрацюємо і не приймемо закон про інвентаризацію землі, закон про земельний кадастр, закон про державний земельний іпотечний банк і закон про ринок землі. У цьому політичному нерозумінні і беззаконні я вважаю, що мораторій, звичайно, потрібний. Але без кінця так не може бути.

Я вважаю, що цей законопроект, скоріше за все, проголосують, але я сподіваюся, що вже з лютого 2010 року ми почнемо працювати над згаданими мною законопроектами».


Прес-служба Партії регіонів

Вернуться назад