Мінсоцполітики розробляє алгоритм реагування та взаємодії щодо допомоги постраждалим особам

04.04 23:22    
У Мінсоцполітики відбулося обговорення подальших кроків щодо реагування на домашнє насильство та насильство за ознакою статі за участі заступника Міністра соціальної політики Наталія Федорович.

Участь у робочій нараді взяли представники Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції України, Координаційного центру з надання правової допомоги Міністерства юстиції України, міжнародних та громадських організацій, а також представники структурних підрозділів обласних та Київської міської державних адміністрацій до повноважень яких належить здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Завдання робочої наради – відпрацювання міжвідомчого підходу та алгоритму реагування та взаємодії з метою надання якісних комплексних послуг постраждалим особам та забезпечення вчасного реагування на випадки насильства.

Учасники наради, розділившись на чотири групи, опрацьовували типові історії постраждалих осіб, відповідно до єдиних критеріїв опису таких історій, та виписали алгоритм реагування на випадки насильства, а саме:

коли повідомлення про постраждалих осіб надходить до прокуратури, суду та центрів з надання правової допомоги;
коли повідомлення надходить до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України та уповноважених органів з питань пробації;
коли повідомлення надходить до спеціально уповноважених органів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та служби у справах дітей;
коли повідомлення надходить до загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб (центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, притулки для дітей, територіальні центри соціального обслуговування та притулків для постраждалих осіб, центрів медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим особам та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі тощо).
У результаті роботи учасники наради спільно напрацювали можливі методи реагування, подальші спільні дії щодо вирішення типових ситуацій з надання підтримки та допомоги постраждалим особам для суб’єктів взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

У заключному слові заступник Міністра Наталія Федорович підкреслила важливість взаємодії дотичних суб’єктів на всіх рівнях протидії та реагування на випадки домашнього насильства, під час розбудова нової системи всеохоплюючого реагування на насильство, де кожен випадок повинен мати належну увагу усіх суб’єктів.

„Постраждалі особи повинні знати свої права, можливість отримання допомоги від суб’єктів взаємодії та порядку її отримання, а також мати доступ до якісних послуг на рівні обласних, районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах рад, у тому числі об’єднаних територіальних громад”, – підкреслила Наталія Федорович

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:32
Ганебна спроба тютюнових контрабандистів спровокувати п ...
Сьогодні 17:31
Курсанти академії вибули на стажування в органи охорони ...
Сьогодні 17:30
Міжнародного злочинця та викрадену в Норвегії автівку в ...
Сьогодні 11:11
На Закарпатье нашли в горах заблудившуюся сноубордистку
Сьогодні 10:50
Во Львове две пенсионерки отдали аферистам более 50000 ...
Сьогодні 23:31
Україна та Канада створюють робочу групу задля реагуван ...
Сьогодні 23:28
Збільшено розмір соціальної стипендії дітям-сиротам, ді ...
Сьогодні 23:25
Україна та Польща розпочали роботу над новим проектом м ...
Сьогодні 23:22
Уряд запровадив компенсації для громадян, у яких встано ...
Сьогодні 23:19
Кібератаки на європейські банки зі збитками у 2,5 млрд ...
Сьогодні 18:41
Підозрюваному в одержанні хабаря в. о. начальника відді ...
Сьогодні 18:14
На Житомирщині СБУ викрила контрабандний канал комплект ...
Вчора 14:03
У Житомирі стажер поштового відділення обкрадав закордо ...
25 січня 20:57
На Житомирщині в. о. начальника відділу Держекоінспекці ...
25 січня 16:21
У Житомирі на проспекті Незалежності водій намагався пі ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення