«Фольклор – це те джерело, яке породжує бажання творити свою ідентичність і свою державу», – Євген Нищук

18.04 15:54    
Сьогодні, 18 квітня, в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка розпочала роботу Міжнародна конференція «Фольклор – стратегічний ресурс нації». Захід організований Міністерством культури України з метою окреслення ефективних шляхів вивчення, збереження та популяризації української традиційної культури як важливого чинника національної ідентифікації, духовної деокупації та дієвого репрезентанта української самобутності на культурній мапі світу.

До участі в конференції запрошено широке коло науковців-освітян, практиків-фольклористів, музеологів, фасилітаторів ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, медійників, представників української діаспори, влади та громадських діячів.

Під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що завдання – зберегти багатство народної культури українців, яка є основою нематеріальної культурної спадщини великої європейської нації – сьогодні є одним із пріоритетних завдань Міністерства культури України.

«Нематеріальна культурна спадщина об’єднує людей зі всіх регіонів країни, допомагає закладати в прийдешні покоління паростки добра, виховувати шанобливе ставлення до нашого культурного надбання. Народ, який дбає про свою самобутність, ідентифікацію через традицію фольклору, дбає про себе і про свою державу. Україна багатонаціональна країна і наше розмаїття, яке говорить про кількість самобутніх етнічних груп, зрештою доповнює одну велику розмаїту українську традицію. Ми пізнаємо самих себе через фольклор, це комплексний момент різних напрямків – це слово, музика, пісня, вбрання та багато іншого, що дає тобі розуміння, звідки ти пішов, як ти далі будеш рухатися, це велика низка надбань, які ти можеш передати своїм дітям. Фольклор – це те джерело, яке породжує бажання творити свою ідентичність і свою державу, тому дуже важливо повертатись до цих правдивих витоків», – говорить Євген Нищук.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький висловив переконання, що український фольклор – це справді те, що зберігає націю.

«Не вивчаючи фольклор - ми ніколи не зрозуміємо сучасної української культури, якщо не будемо розуміти суть і тяглість українського народного мистецтва, яке зберігає історію та самобутність – ми не зможемо читати сучасні українські книжки і розуміти сучасну українську культуру. Мова, культура, фольклор та збереження своєї культури – пояснення існування незалежної держави» , – наголосив Микола Княжицький.

Під час конференції працюватимуть секції «Дванадцятих фольклористичних читань, присвячених професору Лідії Дунаєвській», а також відбудеться практикум з реконструктивної фольклористики.

Підсумком проведення конференції очікується окреслення стратегічних векторів консолідації зусиль влади, освітньої, наукової спільнот, діячів культури та мистецтв, широкої громадськості у напряму фіксації, вивчення та популяризації фольклору задля збереження української нації. Зокрема, нагальним питанням постає програма заходів щодо державницького чину в умовах геополітичних викликів сьогодення: ефективна протидія ідеологічній експансії в прикордонних ареалах України (Луганщини, Донеччини, Харківщини, Миколаївщини, Одещини, Чернігівщини, Закарпаття, Буковини та ін.); активізація обстеження фольклорних теренів у місцях компактного проживання українців за кордоном.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:37
Росіянка везла додому приціл до снайперської гвинтівки
Вчора 18:17
На Луганщині прикордонник, повертаючись додому, затрима ...
Вчора 17:51
На кордоні з Польщею затримали запаковане цигарками авт ...
Вчора 15:10
Київськими митниками у громадянки Казахстану вилучено в ...
Вчора 14:56
Сумская область: за минувшие сутки спасатели дважды ока ...
Вчора 14:52
Оперуповноважений ДФС підозрюється у систематичних щомі ...
Вчора 14:49
Мінекономіки реалізує проекти із розвитку сталих закупі ...
Вчора 14:46
Харьковская область: спасатели ликвидировали пожар в дв ...
Вчора 14:43
Міністр КМУ Олег Немчінов відкрив засідання міжвідомчої ...
Вчора 14:40
Прем’єр-міністр: Найближчим часом очікуємо підписання М ...
Вчора 20:57
На Житомирщині в. о. начальника відділу Держекоінспекці ...
Вчора 16:21
У Житомирі на проспекті Незалежності водій намагався пі ...
24 січня 23:56
Житомирян попереджають про шахраїв, які діють під вигля ...
23 січня 14:43
Моторошні подробиці трагедії на Житомирщині: Вбив жінку ...
23 січня 12:10
У Житомирі поліцейські зупинили тентовану вантажівку з ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення