«Сі Бриз-2019». На початку липня в Чорному морі відбудуться багатонаціональні навчання

27.04 13:15    
В Одесі завершено роботу Головної плануючої конференції «Сі Бриз-2019». Протягом тижня багатонаціональна команда координаторів проводила остаточне узгодження дій та сценаріїв майбутніх маневрів, серед її активних учасників – Регіональне управління морської охорони.

Участь прикордонного відомства України забезпечена і в практичних заходах на морі, річці та в небі, і в теоретичних курсах підготовки офіцерів управлінської ланки. Три офіцери Морської охорони вперше пройдуть навчання з управлінської діяльності у штабі маневрів за стандартами НАТО. Маючи досвід навчання в Національній академії Держприкордонслужби на оперативно-тактичному факультеті вони вивчали стандарти альянсу, і наразі, будуть мати змогу застосувати свої знання на практиці, у спільній роботі із колегами інших країн. «Це особлива перспектива управлінської ланки Морської охорони. Хоча для морських прикордонників військові стандарти НАТО не є типовими, оскільки в нас дещо інші завдання та функції – правоохоронні. Однак, в умовах та викликах сьогодення, це дозволить оперативно й якісно співпрацювати в спільних діях, у випадку розгортання критичної ситуації чи багатонаціональної операції на морі, - зазначив координатор діяльності у «Сі Бриз-2019» прикордонного відомства капітан 2 рангу Юрій Нечипорук.

У практичних діях сили Морської охорони та прикордонної авіації братимуть участь у двох тактичних групах: в групі швидкісних патрульних катерів та багатонаціональній групі, де по черзі головуватимуть керівники навчань – Україна та США. Літаки й гелікоптери забезпечуватимуть підтримку з повітря сухопутного та морського компоненту: висвітлення обстановки, евакуацію поранених, прикриття атаки корабельно-катерного складу.

Багатонаціональна група кораблів, до якої входитиме флагман Морської охорони корабель «Григорій Куроп’ятников», отримає завдання із проведення стабілізаційних дії в кризовому районі, в рамках яких відпрацьовуватимуться стрільби з усього наявного озброєння, протидиверсійна оборона корабля на переході морем, передача вантажів, пошук та рятування людини за бортом, проведення оглядових операцій.

До речі, підготовка оглядових команд знову довірена інструкторам Міжнародного центру підготовки оглядових груп НАТО із місцем дислокації в Греції. Вони проведуть курс спеціалізованих тренінгів для оглядачів зі складу екіпажів кораблів та катерів, а також для бійців відділів спеціальних дій на воді, що здійснюють силову підтримку звичайних оглядових груп. Минулого року аналогічні тренінги вже проводились та отримали дуже високу оцінку корисності від українських військових. Цьогоріч грецькі інструктори анонсували, що навчатимуть різноманітним тактикам захоплення судна-порушника, локалізації конфліктних ситуацій під час огляду, бойовій евакуації, блокуванню агресивних дій екіпажу та загальній тактиці дій оглядової групи.

Як завжди яскравим та ефектним будуть штурмові тренінги бійців відділів спеціальних дій на воді. Вони включатимуть в себе безпарашутне десантування з гелікоптера у воду, висадку з гелікоптера на судно та острівний об’єкт за допомогою спеціальних спускових пристроїв. Такі вправи вже відпрацьовувалися в минулі роки, але тепер це буде не просто висадка, а й подальше проведення штурмової операції. Отже, оговтатись від захоплюючих вражень від спуску часу не буде, тому беруть до команди тільки перевірених бувалих бійців, які пройшли особливий відбір, попередні тренування й досвід.

А до водолазного компонента цьогоріч долучаються бійці з Маріупольського ЗМО та з «Д.О.З.О.Р.». Водолази будуть відпрацьовувати різні види занурення, надання допомоги аварійному водолазу, обстеження підводної частини корпусу суден на предмет виявлення місць облаштування схованок та використаних конструктивних особливостей для перевезення заборонених речей, контрабанди тощо. Традиційно, під керівництвом іноземних інструкторів вивчатимуть зразки нової техніки, приладів та оснащення для виконання різних видів підводних робіт.

Нагадаємо, що на Дунаю прикордонники реалізовують власний карт-бланш, оскільки являють собою основні сили реагування на українській частині найбільшої водної артерії Європи. Корабельно-катерний склад Морської охорони буде відпрацьовувати максимально реалістичну легенду із забезпечення супроводження транспортних цивільних суден річкою та їх вільний прохід через гирло Дунаю до Чорного моря в умовах блокування противником виходу з річки в море.

Всього у навчаннях планують взяти участь близько 30 кораблів, 30 літальних апаратів та понад 900 осіб особового складу, з яких 10 одиниць корабельно-катерного складу Морської охорони, гелікоптери та 2 літаки прикордонної авіації і близько 200 осіб персоналу Держприкордонслужби.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 14:15
У «Краківці» виявили понад 4,5 тисячі монет та банкнот
Сьогодні 14:13
Митнику, який сприяв незаконному переміщенню тютюнових ...
Сьогодні 09:13
Спасатели Николаевщины ликвидируют последствия непогоды ...
Сьогодні 09:12
Полтавская область: в течение суток подразделения ДСНС ...
Сьогодні 09:12
Спасатели Кировоградщины продолжают оказывать помощь во ...
Вчора 23:31
Україна та Канада створюють робочу групу задля реагуван ...
Вчора 23:28
Збільшено розмір соціальної стипендії дітям-сиротам, ді ...
Вчора 23:25
Україна та Польща розпочали роботу над новим проектом м ...
Вчора 23:22
Уряд запровадив компенсації для громадян, у яких встано ...
Вчора 23:19
Кібератаки на європейські банки зі збитками у 2,5 млрд ...
Вчора 23:44
На оптовому ринку Житомира нелегально продавали алкогол ...
Вчора 18:41
Підозрюваному в одержанні хабаря в. о. начальника відді ...
Вчора 18:14
На Житомирщині СБУ викрила контрабандний канал комплект ...
26 січня 14:03
У Житомирі стажер поштового відділення обкрадав закордо ...
25 січня 20:57
На Житомирщині в. о. начальника відділу Держекоінспекці ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення