Уряд затвердив Правила позначення небезпек, пов’язаних із мінами та вибухонебезпечними предметами

06.05 16:25    
Кабінет Міністрів України постановою № 372 від 17 квітня 2019 р. затвердив Правила позначення небезпек, пов’язаних з мінами та вибухонебезпечними предметами – наслідками війни. Правила розроблені Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ).

Правила – це перший затверджений Урядом підзаконний акт після ухвалення Верховною Радою у грудні 2018 року Закону України «Про протимінну діяльність в Україні». Вони прийняті на виконання міжнародних зобов’язань України та враховують положення міжнародних стандартів протимінної діяльності.

До сьогодні в Україні не існувало єдиної системи позначення небезпек, пов’язаних із мінами та вибухонебезпечними предметами. Національні та міжнародні організації використовували різні маркувальні знаки, методи і системи без врахування умов територій, ландшафту, клімату, потреб місцевого населення тощо.

Відтепер для всіх діють загальнообов’язкові Правила, якими встановлено єдині уніфіковані вимоги до позначення небезпек, пов’язаних із мінами та вибухонебезпечними предметами – наслідками війни, а саме:

- форми попереджувальних знаків небезпечних районів;

- опис і зразки використання саморобної системи позначення камінням небезпечних районів та фізичного бар’єра у вигляді огорожі;

- форму акта приймання-передавання системи позначення небезпечного району.

Правила застосовуються для позначення небезпечних районів підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, національними або міжнародними організаціями, які реалізують проекти і програми з протимінної діяльності.

На державному та місцевому рівні питання щодо позначення небезпечних районів відтепер включатимуться до програм інформування населення про мінну небезпеку.

Прийнятими Урядом Правилами передбачено необхідність впровадження запобіжних заходів щодо недопущення цивільного населення до небезпечних районів, до яких відноситься:

- оповіщення, інформаційно-просвітницька робота серед цивільного населення щодо попередження про небезпеки, пов’язані з мінами;

- позначення, огородження та проведення моніторингу небезпечних районів.

Також Правилами визначено види систем позначення небезпечних районів та їх огородження:

- постійні (з необмеженим строком використання, що потребують обслуговування);

- тимчасові (встановлюються та використовуються певний проміжок часу під час підготовки до проведення операцій з очищення території від вибухонебезпечних предметів для позначення небезпечного району);

- саморобні (у разі неможливості встановлення постійної або тимчасової системи позначення небезпечного району створюються з підручних матеріалів і у максимально короткий строк повинні бути замінені на постійні або тимчасові).

Правилами встановлені єдині вимоги до попереджувальних знаків, яких тепер мають дотримуватись органи влади, національні та міжнародні організації, що здійснюють заходи з протимінної діяльності.

Серед вимог до попереджувальних знаків – чіткість, стійкість до впливу погодних умов, зрозумілість для населення громади, де вони встановлюються.

Попереджувальні знаки мають встановлюватися навколо небезпечного району на відстані, щоб цивільна особа, яка до них наближається, могла бачити їх з будь-якої точки наближення.

При цьому Правилами заборонено використовувати під час встановлення тимчасових або постійних систем позначення небезпечного району залишки боєприпасів, ящики для них або інші матеріали, що могли б містити вибухові речовини, а також ті, що зняті з озброєння.

У Правилах викладено опис та зразки попереджувальних знаків, саморобної системи позначення небезпечного району, зокрема, пофарбованим камінням, та фізичного бар’єра у вигляді огорожі.

Також Правилами передбачено, що після встановлення постійної системи позначення здійснюється її передача місцевим органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування для подальшого утримання і обслуговування. Система позначення небезпечного району демонтується після завершення робіт з очищення території від мінного забруднення.

У Правилах зазначено, що особи, які пошкодили або зруйнували елементи систем позначення небезпечних районів чи використовують їх не за призначенням, несуть відповідальність згідно із законодавством.

На сході України площі, забруднені мінами та вибухонебезпечними предметами, вимірюються тисячами квадратних кілометрів, а необхідне фінансування для їх очищення – мільярдами гривень. Швидко здійснити розмінування неможливо, однак ці території несуть постійну небезпеку місцевим жителям.

У таких умовах заходи з інформування населення та належне маркування небезпечних територій є невідкладними та надзвичайно важливими для збереження життя і здоров'я людей.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:21
Чотирьох порушників карантину затримано учора на держав ...
Сьогодні 17:20
Пасажиропотік на кордоні залишався на рівні позаминулої ...
Сьогодні 16:51
Чоловік наловив червонокнижної риби на 180 тисяч гривен ...
Сьогодні 16:06
Пік COVID-19 в Україні прогнозується на 14-15 квітня
Сьогодні 15:57
МОЗ повідомляє: В Україні зафіксовано 1096 випадків кор ...
Сьогодні 17:04
Дмитро Кулеба: Тиждень Азії в МЗС - це початок нової ре ...
Сьогодні 17:01
Дмитро Кулеба заручився підтримкою Норвегії в ООН і НАТ ...
Сьогодні 16:58
20 медиків систем МВС та МОЗ відлетіли допомагати італі ...
Сьогодні 16:55
Роз’яснення щодо нових обмежувальних заходів на період ...
Сьогодні 16:52
Віктор Ляшко: Всі мають зрозуміти необхідність більш жо ...
Вчора 12:01
Житомирщина: Усім затриманим, які «заробляли» на оборуд ...
Вчора 11:08
У Житомирі затримали ще одну банду «домушників»
02 квітня 10:38
Пара з Житомирщини обкрадала квартири у Ніжині. ФОТО
02 квітня 09:10
У Житомирі з церкви намагалися викрасти людські пожертв ...
01 квітня 14:44
На Житомирщині підтверджено ще один випадок захворюванн ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення