Міненерговугілля має позбутися функцій з управління державними підприємствами, – Ігор Насалик

10.05 15:58    
У Міненерговугілля відбулось експертне обговорення питань статусу імплементації Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні (ЕІТІ або ІПВГ), а також користування приватними енергопостачальними організаціями енергорозподільчими мережами, що належать державі.

Під час зустрічі з експертами урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», яка проведена згідно з Планом заходів з виконання Антикорупційної програми Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на 2018-2020 роки, Ігор Насалик зазначив, що Міненерговугілля має позбутися функцій з управління державними підприємствами.

Ігор Насалик поінформував гостей про функції Міненерговугілля та сферу відповідальності, а також заходи Міненерговугілля з метою реформування корпоративного управління державними енергетичними підприємствами.

«Міністерство має здійснювати виключно формування політики та нормативно-правової бази у сфері енергетики. Ні господарська діяльність державних підприємств, ні управління їх майном не повинні координуватись міністерством, що унеможливить будь-які корупційні ризики», - переконаний Міністр.

Олена Павленко, президент Діксі груп, доповіла про статус імплементації ЕІТІ та готовність проектів документів для підготовки Звіту ЕІТІ, а саме: Положення про Багатосторонню групу зацікавлених осіб; Звіту ЕІТІ за 2017 рік; Звіту ЕІТІ за 2018 рік; оновлення постанови Кабінету Міністрів України щодо імплементації ІПВГ відповідно до Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях».

Багатостороння група зацікавлених осіб повинна затвердити нові форми звітності ІПВГ, а також технічне завдання на підготовку Звіту. Тому потребує врегулювання питання статусу Багатосторонньої групи та прийняття нею рішень щодо підготовки Звіту за 2017 рік.

Представники громадськості, зокрема Володимир Демиденко, президент Антикорупційної громадської спілки «Совість», порушив питання належного контролю, відповідальності та прозорих фінансових умов щодо використання державних енергорозподільчих систем та запропонував заходи з децентралізації як спосіб розв’язання проблем збереження, оновлення та розвитку розподільчих енергетичних мереж.

Фахівці Міненерговугілля надали інформацію щодо порушених громадськістю проблем. За підсумками зустрічі домовилися про спільне з громадськістю опрацювання проблемних питань та оперативне їх вирішення.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 13:20
15 ворожих ударів задокументувала Поліція Донецької обл ...
25 червня 13:50
Виготовляли та збували фальсифікований алкоголь: на Хме ...
25 червня 13:23
З 27 червня через «Ягодин» пропускатимуть лише вантажів ...
25 червня 13:22
Неподалік від українсько-білоруського кордону виявлено ...
25 червня 13:21
У потязі до Перемишля прикордонники викрили дев’ять псе ...
16 травня 14:19
Струс мозку: як допомогти?
24 лютого 09:47
У 2021 році Мінфін взяв участь у реалізації 12-ти проек ...
24 лютого 09:44
Уряд урегулював термінологію інформаційно-комунікаційни ...
24 лютого 09:41
БЕБ та КРАІЛ підписали Меморандум про взаємодію та інфо ...
24 лютого 09:38
Хабар за зміну обвинувачення в суді – викрито прокурора ...
24 червня 15:51
На Житомирщині СБУ викрила «шанувальницю кадирівців»
24 червня 10:03
Російський олігарх організував незаконних бізнес у Київ ...
24 червня 09:51
Мешканець Житомирщини «подарував» банківським шахраям 6 ...
22 червня 11:19
В Житомирській області чиновники організували аферу на ...
22 червня 11:06
В одній із поліклінік Житомира виявили незаконні оборуд ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення