Голова Держприкордонслужби: Ситуація з фінансуванням відомства катастрофічна

02.08 17:45    
В інтерв`ю BBC News Україна керівник Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко зазначив, що ситуація з грошовим забезпеченням відомства надскладна, недофінансування сягає майже мільярда гривень.

Відповідаючи на запитання журналіста щодо ситуації з фінансуванням прикордонної служби, яка є на сьогодні, керівник відомства відповів, що вона катастрофічна і додав про загальне недофінансування у 938 млн гривень.

«На даний момент борги щодо невиплати підлеглим грошової допомоги на оздоровлення, які накопичилися, становлять 291,4 млн гривень. Тобто прикордонники з березня місяця не отримують цю допомогу. Така ситуація призвела до підвищення соціальної напруженості. Учора я сказав, що ніхто ні за яких умов не отримає цю допомогу - ні в адміністрації, ні в регіональному управлінні чи управлінні прикордонного загону. Бо грошей немає. А от відділ прикордонної служби, який несе службу безпосередньо з охорони державного кордону - однозначно. Бо забрати в цих людей в мене не підніметься рука», - відмітив Сергій Дейнеко.

Голова Держприкордонслужби пояснює таку ситуацію тим, що цей рік в Україні виборчий, а деякі політики розраховували на підтримку військових.

«П'ятий президент Петро Порошенко обіцяв прикордонникам підняти зарплату на 30%, як і всім іншим військовим. Тільки в інших структурах виявився кращий запас міцності, як наприклад, у Міністерства оборони», - зазначив він.

Також порівнювалося підняття винагороди за участь в ООС, де також є відмінності між доплатою військовослужбовцям.

«Заборгованість по цій винагороді перед особовим складом, який несе службу в зоні ООС, складає з 1 березня 159 млн гривень. І ця сума тільки накопичується», - сказав Сергій Дейнеко.

Він висловив повагу до військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань, які несуть найбільші людські втрати, але і нагадав про 70 прикордонників, які віддали своє життя за незалежність нашої держави.

«Поділяти військових, на мій погляд, некоректно», - відповів Голова ДПСУ.

«Дуже важка ситуація, адже я доводжу до підлеглих завдання і позицію президента України, який щиро хоче змін в країні, побороти корупцію на всіх рівнях, припинити розкрадання держбюджету, вимагає від нас зробити все, аби знищити контрабанду як явище. Ви ж розумієте, що прикордонник у цій боротьбі посідає не останнє місце, від нього багато залежить. І коли я звертаюся до підлеглих і закликаю їх бути чесними, жити чесно на зарплату і любити свою державу, і водночас кажу: а гроші я вам дам у наступному році - це ненормально», - додав він.

У ході розмови Сергій Дейнеко також сказав, що схиляє голову перед підлеглими, які служать з перевантаженням, але не розбіглися і продовжують охороняти кордон.

«Ця ситуація не може залишатися такою і надалі. Я намагаюся всі ці питання вирішувати в Офісі президента, в Міністерстві внутрішніх справ, яке є розпорядником коштів», - відмітив він.

Також очільник відомства додав «допомога від МВС є. Але для того, щоб дати нам додатково мільярд, його треба десь знайти, а в державному бюджеті його немає. Повинні бути внесені зміни до бюджету. Ми своїми силами можемо змінити призначення певних платежів, але не в такому обсязі, щоб повністю вирішити проблему».

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:32
Столичные спасатели ликвидировали возгорание травяного ...
Вчора 18:19
На Буковині подорож трьох азіатів до Румунії не вдалася ...
Вчора 17:50
Днепропетровская область: ликвидировано возгорание в мн ...
Вчора 17:49
На кордні з Румунією прикордонники запобігли черговим с ...
Вчора 17:19
«Справи Майдану»: ДБР повідомило про підозру учаснику з ...
Вчора 22:42
Уряд ухвалив концепцію розвитку STEM-освіти до 2027 рок ...
Вчора 22:39
Денис Шмигаль привітав будівельників з професійним свят ...
Вчора 22:36
Мінфін: Понад 27,3 млн грн отримали учасники за скасова ...
Вчора 22:33
Прем’єр-міністр доручив перевірити умови зберігання амі ...
Вчора 22:29
Міністр Кабінету Міністрів України провів нараду з пред ...
04 серпня 13:28
На Житомирщині до 6 років за гратами засуджено командир ...
04 серпня 11:21
Житомирянин потрапив на гачок Інтернет-шахрая
03 серпня 17:38
У Житомирі СБУ викрила на корупції посадовця Державної ...
03 серпня 12:08
Інспектор відділу протидії кіберзлочинам Житомирщини по ...
03 серпня 10:39
Військовий та його дружина постануть перед судом за те, ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення