Необхідно боротися не з наслідками, а з причинами звернень людей за соціальною допомогою, - Віталій Музиченко

01.11 13:48    
30-31 жовтня 2019 року в Харкові відбувся другий міжрегіональний семінар-тренінг «Сучасні підходи до адміністрування соціального захисту на рівні об’єднаних територіальних громад (ОТГ)», який продовжує підготовку кадрів з якісного надання послуг соціального характеру населенню на території всієї країни. У Харкові зібралося понад 100 учасників, які представляли 89 ОТГ та 25 структурних підрозділів соціального захисту та забезпечення прав дітей з Донецької, Луганської, Харківської та Полтавської областей.

Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко зазначив, що завдання учасників – виробити шлях, яким будуть йти Мінсоцполітики разом з ОТГ, адже громади – точка, в яку звертаються громадяни для реалізації свого права на соціальний захист. «Необхідно боротися не з наслідками, а з причинами звернень людей за соціальною допомогою, – додав заступник Міністра. – Варто змінити підхід до роботи з сім‘ями для визначення і вирішення їхніх проблем».

У перший день семінару-тренінгу учасникам розповіли, яким чином здійснювати оцінку соціальних потреб громади, планувати розвиток соціальних послуг та формувати відповідні бюджетні програми. Також вони дізнались про організацію та виконання функцій у забезпеченні прав дітей на рівні громади в умовах децентралізації.

Представники ОТГ ділилися з колегами досвідом впровадження моделей адміністрування системи соціального захисту та співпраці громад з відповідними структурними підрозділами. Зокрема, директор Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалко поінформувала про створення застосунків для смартфонів на базі Android, які допомагають мешканцям області відкрити власне підприємництво, знайти роботу, пройти тестування на професійну орієнтацію тощо. Головною перешкодою у поширенні використання застосунків є низьке проникнення інтернету в області.

Перший день семінару був присвячений ознайомленню учасників з організацією роботи системи соціального захисту та захисту прав дітей у Мереф’янській ОТГ, Центру раннього втручання та Денного центру соціально-психологічної реабілітації «Розірви коло» (обидва – м. Харків).

Особливий інтерес викликало відвідування сучасного центру надання адміністративних послуг у форматі «Прозорий офіс» м. Мерефа. Він обслуговує 25,7 тис. мешканців Мереф'янської об'єднаної територіальної громади. «Прозорий офіс» був відкритий 9 вересня 2019 року. Зараз він надає 205 адміністративних послуг, зокрема, реєстрація за місцем проживання, реєстрація актів цивільного стану, місця проживання, юридичних та фізичних осіб, права власності на нерухоме майно, оформлення субсидій, соціальної допомоги, пенсій тощо. За час функціонування центру отримано 1288 заяв на призначення допомог та виплат. Завдяки підтримці Мінсоцполітики, мешканці ОТГ отримують послуги за місцем проживання у сучасному приміщенні, де функціонує електронна черга, спеціалісти «Прозорого офісу» вносять дані в електронну систему. У Мереф’янському центрі надання адміністративних послуг також є фахівець, який володіє жестовою мовою. За словами Віталія Музиченка, Мереф’янський «Прозорий офіс» – приклад для інших громад, як можна скористатися ресурсами та забезпечити мешканців наданням якісних адміністративних послуг, у тому числі соціального характеру.

Другий день був присвячений практичній роботі представників ОТГ. Учасники представляли результати комплексної оцінки соціальних проблем у громаді, стратегічного планування розвитку соціальних послуг та формування відповідних бюджетних програм. Також вчилися розробленню соціальних мікропроектів у громаді та веденню випадку (комплексному вирішенню труднощів сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах).

Харківський семінар-тренінг продовжує серію з восьми міжрегіональних заходів другого етапу, який охопить 951 ОТГ. Другий етап триватиме до серпня 2020 року, за результатами якого буде підвищено кваліфікацію фахівців та якість соціального захисту українців. На першому етапі підготовку пройшли 40 пілотних громад, досвід яких став основою для навчального курсу решти ОТГ. Навчання організовано в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що впроваджується Міністерством соціальної політики за сприяння Світового банку.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 16:50
Псевдопенсіонер пропонував 2 000 євро за пропуск через ...
Вчора 16:48
Більше 100 тисяч гривень за фіктивну довідку
Вчора 16:48
На Буковині прикордонники спільно з СБУ та ДБР затримал ...
Вчора 16:47
Розділяв ідеї «руської весни», поки вона не прийшла до ...
Вчора 11:52
ДБР на Буковині викрило схему нелегального перевезення ...
16 травня 14:19
Струс мозку: як допомогти?
24 лютого 09:47
У 2021 році Мінфін взяв участь у реалізації 12-ти проек ...
24 лютого 09:44
Уряд урегулював термінологію інформаційно-комунікаційни ...
24 лютого 09:41
БЕБ та КРАІЛ підписали Меморандум про взаємодію та інфо ...
24 лютого 09:38
Хабар за зміну обвинувачення в суді – викрито прокурора ...
Вчора 16:40
Загибель мирних жителів, зруйновані будинки та цивільні ...
21 травня 10:57
У Житомирі по вулиці Вітрука п'яний водій «Chevrolet T ...
21 травня 10:37
Поліцейські завершили розслідування розбійного нападу у ...
20 травня 17:11
В Житомирській області податківець «погорів» на корупці ...
20 травня 17:08
На Житомирщині СБУ продовжує викривати прокремлівських ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення