В Держпродспоживслужбі обговорили напрацювання єдиної політики щодо організації безпечного харчування в закладах освіти

01.11 13:44    
Напрацювання єдиної політики щодо забезпечення належної організації безпечного та якісного харчування в закладах освіти для органів публічної влади різного рівня – першочергова ціль на даному етапі. На цьому наголосила заступник Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко під час семінару з підготовки представників органів місцевої виконавчої влади та самоврядування щодо належної організації харчування дітей у закладах освіти.

Семінар організований на доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука за результатами відповідної селекторної наради з проблемних питань організації харчування дітей у закладах освіти.

За її словами, Глава Уряду поставив перед профільним міністерствами та керівниками областей завдання у стислі строки підготувати реалістичний план наведення порядку у сфері безпеки харчування в закладах освіти. Сьогоднішній семінар – це початок такого великого всеукраїнського діалогу, який має об’єднати представників влади всіх рівнів, громадськість та батьківські комітети для пошуку дійсно дієвих рішень.

«Це доволі складно, враховуючи серйозні законодавчі прогалини. Але нема нічого неможливого, якщо є спільна мета, одне бачення та об’єднані зусилля», – наголосила заступник Голови Держпродспоживслужби.

Також сьогоднішній семінар започатковує серію навчань для органів місцевої виконавчої влади та самоврядування з метою підвищення рівня знань у даній сфері та розуміння важливості дотримання законодавства в сфері безпечності харчових продуктів, санітарного законодавства, проведення державних закупівель товарів та послуг та укладання відповідних договорів.

Учасники зустрічі проаналізували сучасний стан забезпечення харчування дітей у закладах освіти та основні проблеми, окреслили особливості здійснення державного контролю та необхідність забезпечення впровадження системи HACCP. Також для учасників семінару для вивчення був представлений досвід організації харчування дітей у школах ряду областей, зокрема Івано-Франківщини, де за ініціативою Головного управління Держпродспоживслужби області успішно впроваджується регіональна цільова програма «Дітям Прикарпаття – якісне харчування».

Для участі в заході був запрошений кулінарний експерт та засновник проекту «Нове шкільне харчування» Євген Клопотенко, який представив учасникам семінару свою програму щодо зміни підходів до організації харчування школярів. Він висловив готовність максимально співпрацювати з органами влади різних рівнів з метою налагодження ефективної роботи в цьому напрямку.

Участь у семінарі взяли представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства освіти та науки, Антимонопольного комітету, Міністерства охорони здоров’я, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та її територіальних органів, місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, експерти у сфері безпечності.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 16:50
Псевдопенсіонер пропонував 2 000 євро за пропуск через ...
Вчора 16:48
Більше 100 тисяч гривень за фіктивну довідку
Вчора 16:48
На Буковині прикордонники спільно з СБУ та ДБР затримал ...
Вчора 16:47
Розділяв ідеї «руської весни», поки вона не прийшла до ...
Вчора 11:52
ДБР на Буковині викрило схему нелегального перевезення ...
16 травня 14:19
Струс мозку: як допомогти?
24 лютого 09:47
У 2021 році Мінфін взяв участь у реалізації 12-ти проек ...
24 лютого 09:44
Уряд урегулював термінологію інформаційно-комунікаційни ...
24 лютого 09:41
БЕБ та КРАІЛ підписали Меморандум про взаємодію та інфо ...
24 лютого 09:38
Хабар за зміну обвинувачення в суді – викрито прокурора ...
Вчора 16:40
Загибель мирних жителів, зруйновані будинки та цивільні ...
21 травня 10:57
У Житомирі по вулиці Вітрука п'яний водій «Chevrolet T ...
21 травня 10:37
Поліцейські завершили розслідування розбійного нападу у ...
20 травня 17:11
В Житомирській області податківець «погорів» на корупці ...
20 травня 17:08
На Житомирщині СБУ продовжує викривати прокремлівських ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення