У зоні відчуження успішно реалізовується українсько-японський проект SATREPS

03.11 20:43    
Узоні відчуження успішно реалізовується українсько-японський проект SATREPS.

На спільному робочому засіданні, яке відбулося у ДАЗВ, представники українсько-японського проекту SATREPS – ДАЗВ, Держатомрегулювання, НАН України, японського агентства науки і технологій JST та Фукусімського та Цукубського університетів обговорили проміжні результати та відзначили успішну реалізацію проекту. Зокрема, у рамках проекту здійснюється оцінка й прогнозування зміни радіаційного стану на водоймі-охолоджувачі ЧАЕС, оцінка динаміки міграції радіонуклідів у ґрунтах, моніторинг атмосферного забруднення радіонуклідами та підготовка пропозицій щодо відновлення навколишнього середовища та радіаційного захисту.

«Співпраця України та Японії у питаннях подолання наслідків аварії на ЧАЕС є виключно важливою для пошуку найоптимальніших шляхів реабілітації забруднених територій. Поєднання зусиль наших країн дозволить не лише провести обмін досвідом, але й напрацювати ефективні рекомендації з подолання подібних катастроф», – наголосив координатор проекту SATREPS в Україні Олег Насвіт.

Як зазначив т.в.о. Голови ДАЗВ Володимир Фещенко, зараз проект знаходиться на середині терміну виконання і це чудовий час для огляду проміжних результатів. Він також висловив сподівання, що результати робіт у рамках проекту стануть у нагоді як у роботі ДАЗВ, так і японським колегам. За його словами, реалізація проекту вже позитивно вплинула на розбудову системи радіаційного моніторингу території зони відчуження.

ДСП «Екоцентр» виконує координацію робіт за проектом у зоні відчуження. У рамках його реалізації були організовані майданчики для вивчення стокових характеристик поверхні з різними рівнями забруднення радіонуклідами, визначені місця встановлення сучасного обладнання на водотоках зони відчуження та місця розташування обладнання для моніторингу радіоактивних аерозолів, підготовлені майданчики для спостереження за підземними водами у районі водойми-охолоджувача.

«Разом з японськими колегами фахівці підприємства здійснювали відбір зразків поверхневих і підземних вод, донних відкладів, ґрунтів, біоти, а також виконували гідрологічні спостереження на річках зони відчуження. У Центральній аналітичній лабораторії ДСП «Екоцентр» проводилися вимірювання вмісту радіонуклідів у відібраних зразках. Протягом цього часу за проектом SATREPS було опрацьовано 489 зразків і виконано 983 лабораторні аналізи на вміст радіонуклідів», – повідомив генеральний директор ДСП «Екоцентр» Сергій Кірєєв.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 23:04
Відбулося засідання Наглядової ради Центру гуманітарног ...
Вчора 23:02
36 млрд грн банківських кредитів отримали аграрії на ро ...
Вчора 21:00
СБУ затримала помічника Шуфрича, який фінансував росгва ...
Вчора 19:08
Викритий на обмані чоловік намагався відкупитись на кор ...
Вчора 16:07
В Запоріжжі рятувальники ліквідували пожежу на територі ...
17 квітня 15:50
Жіночий рюкзак та кросівки: які вибрати для абсолютної ...
17 квітня 10:14
Для чого потрібна індивідуальна упаковка?
16 квітня 23:46
Курорты в Болгарии: От полноценного отдыха – до позитив ...
15 квітня 23:13
Онлайн-оценка золотых монет: как не ошибиться с выбором ...
15 квітня 17:50
Особливості запальничок та розпалювачів для гриля
16 квітня 15:58
Трагедія у Житомирі: Під час вивантаження відходів у ку ...
15 квітня 17:28
Прокуратура Житомирщини: арештований товар на майже 800 ...
15 квітня 14:32
ДБР затримало керівника заповідника з Житомирщини
15 квітня 13:32
«Відзначив» свій 17-й день народження жорстоким вбивств ...
15 квітня 10:03
У Житомирі працівниця ліцею привласнила техніки на майж ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення