Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити конкуренцію й не дати підвищити ціни
07.04.2020 09:50 Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити к ...
Інтерв\'ю з Сергієм Сухомлином, міським головою Житомира
Про проект Контакти Реклама

Нацфонд досліджень зможе оголосити перші конкурси для науковців – Уряд затвердив всі документи для повноцінного запуску НФД

30.12 22:23    
Національний фонд досліджень (НФД) зможе оголосити перші конкурси для вчених та надати їм гранти під кращі проекти. Постанову, яка визначає процедури й умови конкурсного відбору та фінансування, ухвалив Уряд під час засідання 27 грудня 2019 року.

«Нацфонд досліджень – це абсолютно нова структура для підтримки українських вчених, створена за аналогом з провідними науковими фондами світу. НФД надаватиме гранти дослідникам незалежно від відомчої належності установ, де вони працюють. Сам Фонд був створений торік, однак треба було ще визначити певні процедури та прийняти низку документів для його повноцінного старту. Кабмін ухвалив останній документ урядового рівня, що потрібен для запуску НФД. Тепер Фонд зможе почати внутрішні процедури для оголошення перших конкурсів наукових проектів», – пояснила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Вона також зазначила, що перші конкурси та надання грантів мають відбутися уже весною наступного року. Для цього у бюджеті 2020-го збільшено фінансування НФД майже вдвічі – до 526 млн гривень.

Фонд надаватиме індивідуальні, колективні чи інституційні гранти.

Рішення про проведення конкурсу та його умови прийматиме Наукова рада НФД, до якої входять 30 провідних українських вчених з наукових установ та вишів. Після цього створюватиметься комісія конкурсу – не менше 7 осіб з числа визнаних науковців галузі.

Оголошення про конкурс розміщуватимуть на сайті Фонду. В ньому обов’язково вказуватимуть тематику, обсяг фінансування та тривалість проектів, критерії їхнього відбору та оцінювання, вимоги до учасників, умови, час та місце конкурсу, перелік та спосіб подання документів, контакти тощо.

Термін подання заявок має бути не менш як 30 днів.

Проекти, що відповідатимуть всім умовам, відправлятимуть на розгляд експертів – їх буде не менш ніж 3. За підсумками експертизи комісія конкурсу формуватиме рейтинговий список проектів та надаватиме пропозиції щодо переможців та обсягу фінансування їхніх робіт.

Остаточні результати затверджуватиме Наукова рада НФД, після чого їх оприлюднюватимуть на сайті Фонду. Після ухвалення рішення про надання гранту між НФД і переможцем укладатиметься договір. Гранти можна буде отримати як на повну, так і на часткову вартість робіт – залежно від того, чи фінансується проект з інших джерел.

Після завершення проекту грантоотримувач подаватиме Фонду заключний звіт. Цей документ разом з результатами проекту та звітом про використання бюджетних коштів розміщуватимуть на сайті Фонду для вільного доступу.

Нагадуємо, що на початку грудня Уряд ухвалив Порядок, що регулює використання коштів НФД. Прийнята постанова дала «зелене світло» важливим процесам, без яких неможливо проводити відбір проектів.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 20:46
На Харківщині викрили групу «чорних лісорубів», до якої ...
Вчора 20:46
Справи Майдану: Проведено слідчі експерименти у справі ...
Вчора 20:45
В Хмельницком СБУ блокировала деятельность наркогруппир ...
Вчора 18:50
Учора прикордонники виявили п’ятьох громадян, які поруш ...
Вчора 18:23
Пасажиропотік на кордоні залишався на рівні попередньої ...
Вчора 18:08
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на пя ...
Вчора 14:13
Світовий досвід підготовки спортсменів до змагань в пер ...
Вчора 14:10
Поліція Києва розслідує причини пожежі на складських пр ...
Вчора 14:07
Уряд спростив механізм виходу українських виробників на ...
Вчора 14:04
Укрпошта безкоштовно доставить паски додому, - Владисла ...
Вчора 11:10
В Житомирській області померла ще одна хвора на коронав ...
Вчора 11:05
Затримано банду, яка займалася збутом наркотиків в Жито ...
08 квітня 17:15
До 13 років позбавлення волі засуджено Івана Без’язиков ...
08 квітня 16:04
У Житомирі до обласної дитячої лікарні за бюджеті кошти ...
08 квітня 11:30
На Житомирщині та Київщині СБУ блокувала масштабні підп ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення