Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити конкуренцію й не дати підвищити ціни
07.04.2020 09:50 Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити к ...
Інтерв\'ю з Сергієм Сухомлином, міським головою Житомира
Про проект Контакти Реклама

Руслан Рябошапка: Стати частиною команди Офісу Генерального прокурора непросто, але воно того варте

18.01 15:59    
Блог Руслана Рябошапки на Українській правді.
Реформа органів прокуратури, розпочата у вересні 2019 року, є комплексною і торкається всіх організаційних складових. Серед усіх складових, що зазнають перетворень, найціннішою є люди. На моє переконання, від кадрового потенціалу в тій чи іншій мірі залежить ефективність решти елементів системи – цінностей, процедур, структури тощо.

Перетворення в Офісі Генерального прокурора потребували рішучих кроків. По-перше, не піддаючись опору всередині системи, ми провели атестацію існуючих прокурорів на вищій ланці системи прокуратури. Її пройшли менше половини прокурорів ГПУ. Сьогодні ми зробили другий крок для зміни штату Офісу Генерального прокурора. Ми оголосили добір на 100 вакантних посад.

Ми шукаємо сто юристів, які не працювали в правоохоронних органах. Раніше, щоб стати прокурором ГПУ, необхідно було пройти шлях від нижчого за рівнем органу прокуратури до вищого. Такий підхід лише більше провокує закритість, кастовість системи, втрату цінностей, не сприяючи професіоналізму. Тому ми пішли новим шляхом і відкриваємо двері всім фахівцям у галузі права – адвокатам, суддям, юристам, науковцям. Стати частиною команди Офісу Генерального прокурора буде непросто – добір на вакантні посади відбуватиметься аналогічно атестації прокурорів з анонімним тестуванням і співбесідою. Кандидатам необхідно буде довести знання і вміння застосувати законодавство, загальні здібності і пройти перевірку на доброчесність. Буде сформовано рейтинг тих, хто пройшов ці етапи. Кращі – отримають пропозицію пройти місячне навчання і стажування. Кадрові комісії з добору складаються наполовину з делегованих представників міжнародних неурядових організацій, проектів міжнародно-технічної допомоги та дипломатичних місій.

Враховуючи високі вимоги до кандидата, важливість і відповідальність роботи прокурора, ми почали змінювати систему заохочення працівників. Раніше левову частку заробітку прокурора складали премії, які встановлювалися на розсуд його керівника. Оклад прокурора ГПУ, який не займає адміністративних посад, складав близько 7 тисяч гривень, а "мінімальний пакет" преміальних і надбавок більш ніж у три рази його перевищував і становив більше 28 тисяч. Тобто керівник мав серйозні фінансові важелі впливу на своїх підлеглих. Ми усунули цей недолік. Наразі сума окладу прокурора складає 29 тисяч. Премії та надбавки лишились, але їх загальний розмір тепер обмежений законодавством. До того ж, ми змінюємо і підходи до призначення премій, розробляємо прозорі критерії оцінки роботи прокурора, можливості кар'єрного зростання. За результатами оцінки ефективності роботи прокурор може отримати бонуси (30% від окладу). Працівник має чітко розуміти, що від нього вимагається і яку винагороду він отримає при перевищенні очікувань.

Винагорода за працю – важлива у будь-якій професії, не тільки для прокурора. Однак я би хотів, щоб до нас завдяки новій процедурі добору прийшли ті, кого цікавить не стільки матеріальна складова, скільки наші цінності і системні перетворення в державі. Ці фахівці мають усвідомлювати всю складність майбутніх задач і відповідальність, яка ляже на їхні плечі. Таких людей ми чекаємо в команді.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:50
Учора прикордонники виявили п’ятьох громадян, які поруш ...
Сьогодні 18:23
Пасажиропотік на кордоні залишався на рівні попередньої ...
Сьогодні 12:33
35 осіб НАБУ та САП притягнули до відповідальності у бе ...
Сьогодні 10:07
В Черкасской области СБУ блокировала деятельность call- ...
Сьогодні 10:00
Черниговская область: продолжается ликвидация масштабно ...
Вчора 13:16
Камин из гипса в квартире: От практичности – до изюминк ...
07 квітня 13:02
Современная стоматология: Акцент на профессионализм вра ...
06 квітня 22:57
Заболевание почек: От обращения к специалисту – до эффе ...
06 квітня 14:02
Инновации в медицине и эффективное лечение повышенного ...
05 квітня 23:00
Поход в современный салон красоты: От эффектной прическ ...
Вчора 17:15
До 13 років позбавлення волі засуджено Івана Без’язиков ...
Вчора 16:04
У Житомирі до обласної дитячої лікарні за бюджеті кошти ...
Вчора 11:30
На Житомирщині та Київщині СБУ блокувала масштабні підп ...
07 квітня 10:38
У Житомирі зникла 14-річна дівчина - поліція просить пр ...
06 квітня 22:27
На Житомирщині - підтвердили ще 3 випадки коронавірусу
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення