Інженерна інфраструктура кордону – півріччя розбудови та протидії стихіям

15.07 17:44    
Державний кордон України очима пересічного громадянина – це здебільшого паркан із колючого дроту, смуга переораної землі і жовто-блакитні стовпи.

Насправді ж система інженерно-технічного облаштування державного рубежу – доволі складний механізм, який потребує від прикордонного відомства постійно докладати чималих зусиль до утримання системи в належному стані і разом з тим проводити заходи з нарощення та удосконалення інженерної інфраструктури.

Щоб усе працювало як належить, органи охорони державного кордону створюють комплексні механізовані інженерні групи для виконання заходів у відповідності до відомчого Плану інженерного облаштування державного кордону України.

Від початку 2020-го такі інженерні групи відремонтували 790 основних прикордонних стовпів; 854 проміжних прикордонних знаки; 211 центрових стовпчиків; 2 852 інформаційно-попереджувальні таблички «Увага! Державний кордон України. Прохід заборонено».

Окрім того перелік виконаних ремонтних робіт доповнили і 26 злітно-посадкових майданчиків для вертольотів, 9 причалів для малих плавзасобів, 27 водоперепусток, 25 металевих спостережних веж, 9 прихованих постів спостереження.

Добре оброблена земля – запорука гарного «врожаю», щоправда прикордонники збирають не сільськогосподарські культури. У їхньому доробку – виявлені сліди порушників та вилучені незаконно переміщувані товари на сотні мільйонів гривень. Задля досягнення такого результату механізатори обробили понад 2400 км існуючих контрольно-слідових смуг, розробили 25,7 км нових, розчистили 392 км прикордонних просік, облаштували додатково майже 15 км протитранспортного рову та 15 км невибухових інженерних загороджень.

Звичайно, досягнення таких показників було б неможливим без суттєвого покращення парку інженерної техніки. Упродовж останніх кількох років до органів охорони державного кордону надійшли понад 40 одиниць сучасної інженерної техніки, яка на сьогодні ефективно застосовується під час виконання завдань з інженерного забезпечення охорони державного кордону України.

В умілих руках механізаторів державний рубіж доглядають колісні трактори Fendt-930 з універсальними багатофункціональними фрезами (ротоваторами) Starsoil-250, екскаватори-планувальники на автомобільних шасі МАЗ та MAN, екскаватори-навантажувачі Caterpillar 428F, автомобільні крани на шасі МАЗ, пропашні трактори New Holland.

До речі, окрім виконання робіт із інженерно-технічного облаштування кордону охоронці державного рубежу охоче приходять на допомогу у ліквідації наслідків стихійних лих. Так, днями 100 прикордонників зі складу Об’єднаних сил взяли участь у ліквідації осередків тління, що залишилися після масштабної лісової пожежі на Луганщині. Окрім особового складу до ліквідації також задіяли 5 одиниць техніки та 2 одиниці спецтехніки. Зокрема самоскид на базі КРАЗ та екскаватор на базі МАЗ, використовували для навантаження і перевезення піску для подальшого захоронення тліючого сміття.

Кількома тижнями раніше військовослужбовці Чернівецького прикордонного загону та спецтехніка Держприкордонслужби були залучені до подолання наслідків повені у Чернівецькій області.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:13
Іноземець та четверо українців пропонували прикордонник ...
Сьогодні 17:50
Важлива інформація стосовно правил, що діють у період к ...
Сьогодні 17:19
Дівчина погоріла на хабарі за вирішення пропуску в Укра ...
Сьогодні 16:44
Обвинувальний акт щодо заволодіння 25,4 млн грн ДП «Схі ...
Сьогодні 16:44
Двоє працівників «Крижопільського лісового господарства ...
Сьогодні 14:34
Мінекономіки: 357 тисяч робочих місць вже вдалось збере ...
Сьогодні 14:31
Олег Уруський відвідав три стратегічні підприємства Зап ...
Сьогодні 14:28
Виконання держбюджету за липень 2020: 111,6 % перевикон ...
Сьогодні 14:25
Тепер кожен може слідкувати за покращенням безпеки доро ...
Сьогодні 14:22
Реформування митниці: 4 роки «єдиному вікну» – 100 % ім ...
Сьогодні 13:28
На Житомирщині до 6 років за гратами засуджено командир ...
Сьогодні 11:21
Житомирянин потрапив на гачок Інтернет-шахрая
Вчора 17:38
У Житомирі СБУ викрила на корупції посадовця Державної ...
Вчора 12:08
Інспектор відділу протидії кіберзлочинам Житомирщини по ...
Вчора 10:39
Військовий та його дружина постануть перед судом за те, ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення