Підвищуємо безпеку на дорогах завдяки встановленню чітких правил користування персональним електротранспортом, - Владислав Криклій

04.09 18:51    
Сьогодні, 4 вересня, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №3023 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки окремих категорій учасників дорожнього руху (користувачів персонального легкого електротранспорту, велосипедистів та пішоходів). Він вводить чіткі правила користування персональним електротранспортом, чим сприяє підвищенню безпеки на дорогах. Законопроект підтримали 268 народних депутатів.

“Безпека на дорогах – це пріоритет №1. А користувачі відносно нових видів транспорту як гіроскутери, гіроборди, моноколеса, електросамокати, електроскутери та сігвеї – такі ж повноцінні учасники дорожнього руху, як і всі інші. І з кожним роком на дорогах їх стає тільки більше. Тому врегулювати та встановити чіткі правила проїзду для них вкрай важливо. І я вдячний депутатам за підтримку у першому читанні відповідного законопроекту, який це пропонує”, - прокоментував прийняте рішення Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Даний проект Закону, передусім, запроваджує правове регулювання нової категорії учасників дорожнього руху – користувачів персонального легкого електротранспорту та пропонує встановити їх правовий статус і передбачити основні права та обов’язки. Водночас законопроект встановлює відповідальність за порушення користувачами персонального легкого електротранспорту правил дорожнього руху та містить положення, що врегульовують питання безпеки інших учасників дорожнього руху, а саме велосипедистів та пішоходів.

Закон дозволяє користувачам персонального електротранспорту пересуватися велодоріжками, а в разі їх відсутності - по краю проїзної частини дороги або вулиці. У вечірні проміжки часу та за межами населених пунктів користувачі електротранспорту повинні виділяти себе світловідбивними елементами, а на самому транспорті має бути встановлений ліхтар чи фара. Крім цього, якщо конструкція транспортного засобу дозволяє, повинен бути також встановлений звуковий сигнал.

Згідно з законопроектом, водіям заборонено:

- пересуватися на технічно несправному і не обладнаному належним чином електротранспорті;

- пересуватися в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння, або під впливом ліків, що знижують увагу та швидкість реакції;

- перевозити пасажирів (якщо цього не передбачає конструкція);

- користуватися мобільним телефоном, тримаючи його в руці.

“Такі правила будуть поширюватися лише на тих користувачів, які їдуть на електротранспорті. Якщо людина просто котить транспорт поруч з собою, то вона прирівнюється до пішохода”, - додав Владислав Криклій.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:31
На українсько-польському кордоні затримали двох громадя ...
Вчора 18:12
В Росії угорця ошукали на 10 тис дол та підмовили поруш ...
Вчора 17:31
Навпростець, минаючи пункти пропуску. Українець прямува ...
Вчора 16:11
В аеропортах «Бориспіль» та «Київ (Жуляни)» на вихідних ...
Вчора 15:58
Майже 500 кандидатів змагатимуться за 15 посад у «Крак ...
Вчора 19:28
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на вт ...
Вчора 11:10
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфе ...
Вчора 11:07
Сергій Шкарлет: МОН спільно з Британською Радою розпоча ...
Вчора 11:05
На Сумщині упродовж тижня піротехніки знешкодили 20 виб ...
Вчора 11:02
Подружжя несло з Росії авіаприлад, радіаційний фон яког ...
Вчора 10:08
У Житомирі на ТВК привозять не запаковану виборчу докум ...
25 жовтня 23:07
Столичні поліцейські затримали 43-річну мешканку Житоми ...
25 жовтня 18:36
У Житомирі на дільницях реєструють фейкових спостерігач ...
25 жовтня 13:04
До виборчих дільниць Києва привезли автобуси з мешканця ...
25 жовтня 11:28
На підвіконні, стінах та на лавках - у Житомирській обл ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення