Олег Уруський провів нараду «Україна 2030 - новий титановий лідер світової індустрії»

29.09 11:07    
Під головуванням Віце-прем’єр-міністра - Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського в Будинку Уряду 28 вересня 2020 року відбулась нарада на тему «Україна 2030 - новий титановий лідер світової індустрії».

В заході взяли участь депутати Верховної Ради України, керівники Мінекономіки, Мінфіну, Фонду Держмайна, Національної академії наук України, іноземні дипломати, очільники союзів та об’єднань, державних та приватних профільних компаній, експерти титанової галузі.

«Я переконаний, якщо алюміній - це метал 20 століття, то металом 21 століття має стати титан. Зараз є тенденція розширення сфери застосування виробів з титану, який використовується в різних модифікаціях та видах в самій різноманітній продукції», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр Олег Уруський.

Він також зазначив, що Україна має суттєві поклади титану. За деякими оцінками до 900 млн тонн різних руд. Саме тому потрібно ставити питання про підвищення якості їх обробки та створення доданої вартості.

«Я вважаю, що потрібно працювати над створенням замкненого циклу в титановій галузі: від видобутку сировини до виробництва готової продукції з самого металу. Ми маємо всі потенційні можливості для цього», - переконаний Олег Уруський. За його словами, це буде не легкий шлях, який потребуватиме інвестицій та фінансової допомоги, в першу чергу, західних партнерів.

Заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Віталій Немілостівий наголосив: «Одним з локомотивів розвитку нашої економіки і промисловості може стати галузь видобутку, обробки і виготовлення виробів з титану». Він підкреслив, якщо буде державна підтримка та галузь розвиватиметься – це стимулюватиме вкладати інвестиції партнерів з США, Великої Британії, Канади, Франції та інших країн.

Під час наради співзасновник Українського Інституту майбутнього Анатолій Амелін презентував розроблений проект розбудови титанової індустрії України до 2030 року, де продемонстрував три можливі сценарії розвитку подій в галузі.

Також в рамках заходу було констатовано, що попри те, що щороку в країні виробляється до одного мільйонну тонн титановмісних концентратів, основний обсяг яких не переробляється, а йде на експорт в якості сировини. Загалом продукція інтенсивно постачається в країни Європи, Азії та Північної Америки.

Експортна орієнтованість галузі, зокрема постачання концентрату та напівфабрикатів, а також продукції з невисокою доданою вартістю, зумовлена тим, що в Україні не має достатніх переробних потужностей в титановому виробництві. Останнє має стати важливим чинником розвитку галузі.

Ситуацію необхідно змінювати. Розвитку галузі сприятиме: системна підтримка з боку держави, створення сприятливих умов для ведення господарської діяльності, залучення вітчизняних та іноземних інвесторів, запозичення сучасних технологій та нарощення обсягу виробництва титанових виробів саме з високою доданою вартістю.

Нарада, що відбулася, має стати першим кроком зі створення та втілення у життя дієвої стратегії розвитку титанової промисловості до 2030 року.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 19:08
На Луганщині прикордонники виявили порушників правил ка ...
Сьогодні 18:33
На Донеччині прикордонники виявили схованку з гранатами ...
Сьогодні 18:08
12,76 млн грн сплачено порушниками митного законодавств ...
Сьогодні 17:22
Пасажиропотік менше, а порушень – більше
Сьогодні 17:11
Київська митниця вилучила машинки для перманентного мак ...
Сьогодні 12:33
У 2020 році СБУ нейтралізувала 600 кібератак і викрила ...
Сьогодні 12:30
Проведено державний фінансовий аудит використання кошті ...
Сьогодні 12:27
Прем’єр-міністр: Україна є невід’ємною частиною реаліза ...
Сьогодні 12:24
В Уряді представили пріоритети у головних сферах «Європ ...
Сьогодні 12:21
Ольга Стефанішина: Україна приєднується до європейських ...
Сьогодні 13:58
Поліція Житомирщини розпочала службову перевірку за фак ...
Сьогодні 11:35
У столиці двоє п'яних молодиків з Житомирщини намагали ...
Сьогодні 11:13
Житомирянка «подарувала» шахраєві, який представився кі ...
18 січня 10:50
Житомирянин, який намагався підкупити начальника відділ ...
18 січня 09:53
У Житомирі поліцейські встановили групу парубків-нападн ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення