Україна використає німецький досвід перетворення центру видобутку кам’яного вугілля й промисловості на зелене інноваційне місто

15.10 23:08    
Відбулась зустріч в.о. Міністра енергетики Ольги Буславець та членів делегації з керівництвом міста Боттроп землі Півні́чний Рейн-Вестфалія та Федерального міністерства економіки і енергетики Німеччини.

Місто Боттроп цікаве для України своїм досвідом перетворення з центру видобутку кам’яного вугілля й промисловості на зелене інноваційне місто, зокрема, досвідом участі громади в цьому процесі.

Слід зазначити, що трансформація міста Боттроп відбувалась силами містян за фінансової підтримки федерального бюджету та коштів ЄС. Визначальними для подальшого розвитку Боттропа стали три поняття: дозвілля, клімат, знання.

Керівництво міста серед переваг називає появу «вітру змін», місто стало кліматично нейтральним, посилило свою енергоефективність, зокрема у будинках, інновації стали символом перетворення міста.

Проект «Інноваційне місто» у Боттропі готовий співпрацювати з українськими компаніями. Мета цієї ініціативи - переобладнання і реструктуризація великих населених пунктів з урахуванням кліматичних умов і залученням до цього процесу місцевих підприємств, що сприяє поліпшенню якості життя в місті.

Нагадаємо, у вересні 2018 року була закрита остання кам’яновугільна шахта Німеччини— Проспер Ханіель. До закриття шахт готувались десятки років, формуючи спеціальний фонд для утримання у майбутньому шахт, наприклад, відкачування води.

Наразі лише 500 шахтарів продовжують працювати на шахтах, виконуючи роботи із закриття шахт та утримання їх у безпечному стані після виведення з експлуатації.

У рамках проекту муніципальні підприємства тісно співпрацюють з місцевим Університетом прикладних наук, де навчаються майбутні інженери та економісти. Передбачається, що в майбутньому вони зроблять свій внесок у розвиток міста.

«Досвід міста Боттроп є прикладом успішної комунікації влади та суспільства, що підтверджується третім поспіль обранням бургомістра на свою посаду, а саме за такої підтримки громади суспільством можливо здійснити такі реформи, і нам потрібно також провести таку комунікацію під час планування та здійснення трансформації вугільних регіонів в Україні», - підсумувала Ольга Буславець.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:33
Прикордонник Білгород-Дністровського загону припинив ди ...
Сьогодні 17:18
Білорус обладнав мікроавтобус тайником та запакував зап ...
Сьогодні 16:50
Ведуча новин російського телеканалу «РБК» отримала забо ...
Сьогодні 16:46
На Одещині жінка залишила трьох малолітніх дітей та піш ...
Сьогодні 14:13
Столичне підприємство «загубило» півтора вагони силікат ...
Вчора 12:42
Тікаючи від прикордонників, порушники викинули майже 15 ...
Вчора 12:39
Марина Лазебна: Розвиток жіночого підприємництва – це ш ...
Вчора 12:36
Готуємо концесію контейнерного термінала в порту «Чорно ...
Вчора 12:33
Прем’єр-міністри України та Естонії підписали міжурядов ...
Вчора 12:30
Харьковская область: во время ликвидации пожара пожарны ...
Сьогодні 11:49
У Житомирі спецпризначенці затримали грабіжницький дует
Сьогодні 11:46
Столичного посадовця та трьох його співучасників судити ...
27 листопада 22:50
У Житомирі через борг 28-річний лікар вдарив ножицями в ...
27 листопада 15:13
У Житомирі розкрито замах на вбивство директорки стомат ...
27 листопада 11:43
В Житомирській області п'яний водій, намагаючись втект ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення