Мінцифри запроваджує нові цифрові рішення для протидії COVID-19, — Михайло Федоров

21.11 13:02    
В Україні запрацюють чат-бот для координації госпіталізації та відкритий дашборд вільних місць, електронні направлення на ПЛР-тестування та інші сервіси для протидії поширенню коронавірусу.

Про це розказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час онлайн-брифінгу.

“Розуміючи виклики, які стоять перед країною у боротьбі з коронавірусом, Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Денис Шмигаль поставили завдання Мінцифрі долучитися до розробки нових цифрових рішень у протистоянні пандемії. Ми вже маємо візію і працюємо над реалізацією. Надважливо у протистоянні пандемії – працювати з реальною та актуальною інформацією. Зараз ми фокусуємося на зборі якісних даних щодо ситуації з поширенням коронавірусної інфекції в Україні", – розповів Михайло Федоров.

Мінцифри залучено до штабу протидії COVID-19 та розробки нових технологій. Разом з Урядом та МОЗ Міністерство працює над цифровізацією та централізацією збору інформації щодо фактів і підозр про випадки інфекційних захворювань. Це дозволить швидше та ефективніше планувати розширення лікарень, забезпечення персоналом та закупівлі ліків. Для цього Мінцифри:

спрощує процес оперативної госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Спільно з МОЗ збиратиме дані про наявність місць, госпіталізованих та виписаних пацієнтів, запаси кисню в лікарнях в режимі реального часу через чат-боти та дашборди. Інформація відображатиметься для диспетчерів швидких та сімейних лікарів. Завдяки цим інструментам вони будуть розуміти, куди можна направляти пацієнта на госпіталізацію;
оновлює та вдосконалює мобільний застосунок для контролю самоізоляції “Вдома”. Зокрема, люди зможуть вказувати симптоми, які будуть оброблятися Центром громадського здоров’я. Завдяки цьому можна буде розвантажити сімейних лікарів, а також оперативно відстежувати інформацію про погіршення стану здоров’я;
запроваджує е-направлення на ПЛР-тестування. Наразі е-направлення вже працюють у поліклініках. На черзі — лікарні швидкої допомоги та стаціонарні лікарні. У такий спосіб можемо оперативно відстежувати інформацію щодо результатів тестування та термінів дії тесту;
розробляє спосіб впровадження системи QR-кодів, що допомагатиме українцям зрозуміти, чи мали вони контакт з носієм коронавірусної інфекції у громадських місцях. Система QR-кодів потенційно працюватиме у громадських закладах, де епідеміологічно вищий ризик поширення COVID-19.
Раніше за сприяння Мінцифри вже були створені online-дашборди, які відображають достовірну інформацію про боротьбу з COVID-19 в Україні та інформують про забезпеченість медичних закладів необхідними ресурсами.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 12:47
Депутат міськради з Чернігівщини постане перед судом за ...
Сьогодні 10:45
На Львівщині прикордонники поділились своїм досвідом зі ...
Сьогодні 10:36
Дніпропетровські рятувальники ліквідували пожежу, що ви ...
Сьогодні 10:15
СБУ затримала агентку фсб, яка наводила російські авіаб ...
Вчора 21:13
Вдарила батька сокирою по голові: на Могилів-Подільщині ...
Вчора 20:56
У Колодяжному провели просвітницький захід в рамках Все ...
Вчора 20:48
У Польщі тривають переговори між аграрними відомствами ...
Вчора 20:46
Україна і Польща домовилися спільно шукати українські р ...
Вчора 20:44
Генпрокурор обговорив з Послом Канади поглиблення співп ...
Вчора 20:42
Свириденко: 1 млрд грн передбачено на підтримку розвитк ...
Сьогодні 12:05
СБУ затримала на Житомирщині ділків, які постачали до р ...
Вчора 19:26
Поліція затримала підозрюваного у вбивстві чоловіка у Ж ...
Вчора 00:35
Молодики з Київщини та Житомирщини на замовлення спалюв ...
27 березня 16:52
На Житомирщині подружжя вбило знайомого
27 березня 12:03
У Житомирі наркодилери влаштували міні-лабораторію у су ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення