У Регіональному управлінні, загонах та Навчальному центрі Морської охорони ДПСУ підбили підсумки 2020 року

09.01 16:20    
Минулий рік – період випробувань, змін. Він був непростим і насиченим й для морських прикордонників. Незважаючи ні на що, Морська охорона не знизила присутність у морі. Понад 40 одиниць корабельно-катерного складу здійснили півтори тисячі виходів в море на службу. Пройшовши майже 70 тис. морських миль, проконтролювали порядок плавання та перебування в територіальному морі, внутрішніх водах, в прилеглій зоні та у В(м)ЕЗ України понад 12 тис. суден закордонного й прибережного плавання, провели понад 1000 оглядів.

У 2020 році вдалося налагодити й активізувати дієву взаємодію з прикордонною авіацією: забезпечено близько 170 польотів, що в 3 рази більше за статистику 2019-го.

Для реалізації оперативної інформації, забезпечення силової підтримки корабельно-катерного складу в морі, значно підвищено щільність застосування відділів спеціальних дій в охороні кордону.

Як результат, не допущено порушень режиму держаного кордону в зоні відповідальності Морської охорони. Забезпечено встановлений прикордонний режим у територіальному морі та внутрішніх водах річки Дунай.

Підрозділи Морської охорони, що включені до складу Об’єднаних сил, гідно протидіяють зухвалим провокаціям корабельно-катерного складу Берегової охорони і ЧФ РФ в Азовському морі, надійно захищаючи кордон від російської агресії. Морська охорона від Дунаю до Азова на постійній основі виконує завдання з протидії нелегальній міграції, незаконному переміщенню підакцизних товарів, контрабанді зброї, засобів терору та наркотичних речовин.

Спільно з представниками рибоохоронних патрулів, екологічної інспекції морські прикордонники запобігають порушенням правил використання об’єктів тваринного світу та природоохоронного законодавства. Забезпечують контроль за дотриманням законодавства про охорону підводної культурної спадщини.

У минулому році, внаслідок виявлених порушень, заборонено вихід в море (на річку) 12 плавзасобам, притягнуто до відповідальності більше 150 порушників прикордонного та природоохоронного законодавства, не допущено економічних збитків на загальну суму в 4 млн грн.

Морська охорона стрімко розвивається за рахунок власного потенціалу і за підтримки міжнародних партнерів. У 2020 році розгорнуто Ізмаїльський загін Морської охорони та Бердянський дивізіон катерів, розпочато формування ще одного дивізіону – Скадовського. Завдяки підтримці партнерів стартувало облаштування пунктів базування в Бердянську, Маріуполі, попереду реалізація масштабного проєкту щодо реконструкції пункту постійного базування корабельно-катерного складу в Одесі. Триває масштабна й всебічна підготовка до прийняття перших кораблів, вироблених в рамках українсько-французького проєкту.

Все – від поточної документації до підготовки персоналу, від місць базування до способів планування служби й використання сил та засобів Морської охорони – ретельно аналізується і реформується у відповідності до кращих стандартів ЄС та NATO. Навчальний центр Морської охорони, де готується основний кадровий потенціал молодших спеціалістів, минулого року підготував близько 450 фахівців, оновлено матеріально-навчальну базу, програма навчання динамічно осучаснюється, викладацький склад швидко і змістовно насичує матеріали занять новими знаннями і технологіями.

«Участь в міжнародних програмах та навчаннях, активна робота із профорієнтацією та стажуванням курсантів Інституту ВМС, розбудова нових підрозділів – основні етапи нашої спільної методичної роботи на шляху до головної мети, до створення Морської охорони нового формату за кращими світовими стандартами», - підсумував та змотивував морських прикордонників начальник Регіонального управління контр-адмірал Олег Костур.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 13:02
Винницкие спасатели провели аварийно-спасательные работ ...
Сьогодні 13:01
Кировоградская область: прошедшие сутки пожарными укрощ ...
Сьогодні 13:01
В Черкассах спасатели ликвидировали пожар
Сьогодні 10:19
Пулинские спасатели оказали помощь водителю скорой помо ...
Сьогодні 09:40
Одесские спасатели ликвидировали пожар на СТО
Вчора 12:56
Наталія Алюшина: Старт реформи оплати праці, впроваджен ...
Вчора 12:53
Юлія Лапутіна: Українська незалежність стала тригером д ...
Вчора 12:50
Синхронізація ОЕС України з ENTSO-E є однією з ключових ...
Вчора 12:47
Інформацію в «електронні трудові книжки» передбачається ...
Вчора 12:44
Рік роботи Уряду: Ключові досягнення Мінекономіки
05 березня 18:29
У Житомирі чоловік побив лікарку, яка відмовилася уклас ...
05 березня 17:34
Заочно повідомлено про підозру водію, який у Житомирі н ...
05 березня 16:54
Екстрадований з Королівства Данії наркоторговець перебу ...
05 березня 10:39
У Житомирі поліція розшукує водія «Volkswagen Jetta», я ...
04 березня 21:06
У Житомирі розшукують водія, який скоїв на пішохідному ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення