Уряд обмежив обіг лакофарбових матеріалів, які містять свинець

28.04 23:15    
Кабінет Міністр України затвердив Технічний регламент обмеження використання свинцю у лакофарбових матеріалах і сировинних компонентах, який мінімізує ризики негативного впливу даного елементу на здоров'я людей та довкілля. Відповідно до прийнятої постанови така продукція із вмістом свинцю буде вилучена з ринку та у подальшому контролюватиметься.

Свинець є надзвичайно токсичним елементом, що належить до першого класу небезпеки. Він забруднює довкілля та негативно впливає на здоров’я людей. Навіть у незначних дозах цей хімічний елемент легко накопичується та погано виводиться з організму, а отже, може призвести до хронічної інтоксикації. Свинець негативно впливає на нервову, серцево-судинну, гематологічну системи та шлунково-кишковий тракт людини. Особливо небезпечним він є для дітей – адже спричиняє зниження їх інтелектуальних здібностей.

Технічним регламентом обмежується вміст свинцю у лакофарбових матеріалах та сировинних компонентах до такого, що є безпечним для здоров’я людини і відповідає найкращим відомим стандартам, які застосовуються в розвинутих країнах світу, а саме до 90 мг/кг у сухій плівці покриття. Фактично такий показник означає цілковиту відмову від навмисного використання будь-яких сполук свинцю у виробництві лакофарбових матеріалів.

Також встановлюється вимога маркування продукції та наявності на неї декларацій про відповідність й протоколів випробування та/або паспортів безпеки сировин. Державний ринковий нагляд за якістю здійснюватиме Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів.

«Провідні країни світу вже запровадили заборону використання свинцю у лакофарбових матеріалах. Україна не може залишатися осторонь і повинна піклуватися про здоров'я та захист своїх громадян. Сполуки свинцю особливо негативно впливають на здоров'я дітей та вагітних жінок, тому прийнятий сьогодні Технічний регламент допоможе впровадити контроль за вмістом цього елементу та поступово припинити виробництво, імпорт, продаж і використання лакофарбових матеріалів із вмістом свинцю», – відзначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

Проект Технічного регламенту на стадії підготовки було позитивно схвалено та підтримано громадськими організаціями, зокрема, ГС «Асоціація українських виробників лакофарбової промисловості», експертами Координатора проектів ОБСЄ в Україні, представниками мікро та малого підприємництва.

Технічний регламент був розроблений та прийнятий на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2021 року «Про заходи щодо підвищення рівня хімічної безпеки на території України», уведеного в дію Указом Президента України від 19 березня 2021 року № 104/2021, та Плану пріоритетних дій Кабінету Міністрів України на 2021 рік.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 10:28
У Чернівцях викрили групу фальшивомонетників
Вчора 10:18
Кіберполіція встановила російського окупанта, який погр ...
Вчора 10:15
ДБР завершило досудове розслідування незаконної привати ...
27 травня 16:49
Сьогодні вранці з території росії вже тричі обстріляли ...
27 травня 15:11
СБУ заблокувала діяльність компанії, яка обслуговувала ...
16 травня 14:19
Струс мозку: як допомогти?
24 лютого 09:47
У 2021 році Мінфін взяв участь у реалізації 12-ти проек ...
24 лютого 09:44
Уряд урегулював термінологію інформаційно-комунікаційни ...
24 лютого 09:41
БЕБ та КРАІЛ підписали Меморандум про взаємодію та інфо ...
24 лютого 09:38
Хабар за зміну обвинувачення в суді – викрито прокурора ...
27 травня 22:37
За «допомогу» в ухиленні від призову на Житомирщині суд ...
27 травня 20:24
На Житомирщині шахраї «працюють» від імені ОДА
27 травня 19:18
У Житомирі 69-річна пенсіонерка виявилася проросійською ...
27 травня 18:50
На Житомирщині СБУ викрила чергових «агентів руZZкого м ...
27 травня 11:42
На Житомирщині поліцейські завершили розслідування одер ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення