Міністр фінансів Сергій Марченко та Посол Швейцарії Клод Вільд домовились про сприяння розвитку міжнародної торгівлі

30.04 23:59    
29 квітня Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Швейцарської Конфедерації в Україні Клодом Вільдом.

Сторони обговорили умови підписання Тристороннього Меморандуму про взаєморозуміння між Державною митною службою України, Федеральною радою Швейцарії та Всесвітньою митною організацією щодо Глобальної програми сприяння міжнародній торгівлі (GTFP) та укладання урядової Угоди про взаємну адміністративну допомогу в митних справах.

Міністр та Посол висловили намір підписати Угоду про взаємну адміністративну допомогу з питань запобігання, розслідування та припинення митних правопорушень, що має позитивно вплинути на якість послуг та безпеку роботи митниці в Україні.

«Ми зацікавлені у взаємовигідній співпраці і впевнені, що підписання Угоди сприятиме створенню правових інструментів для ефективної взаємодії між Державною митною службою України та Федеральною митною адміністрацією Швейцарії», – зазначив Сергій Марченко.

Окрім того, Міністр фінансів повідомив, що українська сторона готова до підписання Тристороннього Меморандуму, що спрямований на сприяння міжнародній торгівлі в напрямах впровадження міжнародних стандартів та найкращих практик щодо імпорту, експорту та транзиту комерційних товарів.

Посол Швейцарії запросив Міністра фінансів України на засідання Українсько-швейцарського спільного Комітету з питань економічного співробітництва, що відбудеться у червні 2021 року.

«Ви можете розраховувати на нас, як на партнера. Ми переконані, що ваші безпека та добробут – це й наша безпека. Україна – це Європа, і ми розуміємо, що від Берна до Києва ближче, ніж, до прикладу, Гельсінкі чи Дубліна. Ми раді, що ми є вашими партнерами у багатьох проектах, і сподіваємось на подальшу взаємовигідну та ефективну співпрацю», – зауважив Клод Вільд.

Окрім того, учасники зустрічі погодились працювати над можливістю виходу на український ринок швейцарських банків, які є одними з найнадійніших і найважливіших фінустанов світу.

«Сьогодні ми спостерігаємо цікаву тенденцію серед банків Швейцарії – їх ІТ-департаменти розташовані саме в Україні. Наприклад, головний офіс одного з найбільших європейських банків UBS знаходиться в Цюріху, а його ІТ-відділ – в Україні завдяки вашим висококваліфікованим інженерам. Це хороша практика, але ми маємо працювати, щоб почати надавати банківські послуги в Україні», – сказав Клод Вільд.

Також сторони домовились співпрацювати в підготовці до Ukraine Reform Conference 2022, що відбудеться у Швейцарії, окреслили ключові потенційні питання для включення в адженду майбутньої конференції, зокрема, розвиток економіки у постковідний час, реформування банківського сектору та питання приватизації.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:50
Псевдопенсіонер пропонував 2 000 євро за пропуск через ...
Сьогодні 16:48
Більше 100 тисяч гривень за фіктивну довідку
Сьогодні 16:48
На Буковині прикордонники спільно з СБУ та ДБР затримал ...
Сьогодні 16:47
Розділяв ідеї «руської весни», поки вона не прийшла до ...
Сьогодні 11:52
ДБР на Буковині викрило схему нелегального перевезення ...
16 травня 14:19
Струс мозку: як допомогти?
24 лютого 09:47
У 2021 році Мінфін взяв участь у реалізації 12-ти проек ...
24 лютого 09:44
Уряд урегулював термінологію інформаційно-комунікаційни ...
24 лютого 09:41
БЕБ та КРАІЛ підписали Меморандум про взаємодію та інфо ...
24 лютого 09:38
Хабар за зміну обвинувачення в суді – викрито прокурора ...
Сьогодні 16:40
Загибель мирних жителів, зруйновані будинки та цивільні ...
21 травня 10:57
У Житомирі по вулиці Вітрука п'яний водій «Chevrolet T ...
21 травня 10:37
Поліцейські завершили розслідування розбійного нападу у ...
20 травня 17:11
В Житомирській області податківець «погорів» на корупці ...
20 травня 17:08
На Житомирщині СБУ продовжує викривати прокремлівських ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення