Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області повідомив про погрози здійснити вибух у залі судового засідання

30.05 23:39    
Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора та до Служби судової охорони через обставини, які повідомив суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Андрій Чуприна.

Так, у повідомленні зазначено, що у його провадженні перебували матеріали клопотання слідчого про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою особі, підозрюваній у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 263, частиною третьою статті 311, частиною другою статті 317, частиною третьою статті 307 Кримінального кодексу України, яке 25 травня 2021 року було частково задоволено.

Як вказує суддя у повідомленні, після того як він вийшов із залу судового засідання, підозрюваний заявив, що «підірве всіх».

Суддя Чуприна А.П. зазначив, що в нього є підстави непокоїтись за своє життя та життя оточуючих, оскільки ця особа підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення – незаконному поводженні зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами і може мати навички поводження як із вогнепальною зброєю, так і з вибуховими пристроями.

Того самого дня суддя звернувся до Нікопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, на підставі чого внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Встановлені під час перевірки повідомлення судді обставини дають підстави для висновку, що висловлені підозрюваним погрози можуть викликати обґрунтоване занепокоєння, у тому числі щодо особистої безпеки судді, безпеки інших суддів та працівників апарату Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області, що створює реальну загрозу суддівській незалежності.

За наведеними фактами Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у вказаному кримінальному провадженні та до Служби судової охорони щодо невідкладного вжиття передбачених законом заходів із забезпечення особистої безпеки суддів та охорони приміщення Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області.

У рішенні ВРП від 15 квітня 2021 року «Про Звіт Голови Служби судової охорони» Рада звернула увагу Голови Служби судової охорони на необхідність неухильного забезпечення підтримання громадського порядку в судах, охорони приміщень судів, органів та установ системи правосуддя.

З огляду на вказані події ВРП також вирішила окремо звернутися до Голови Служби судової охорони з метою отримання інформації про стан виконання вказаного рішення ВРП, зокрема, щодо заходів, які вживаються для завершення у 2021 році взяття під охорону об’єктів органів системи правосуддя.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 13:20
15 ворожих ударів задокументувала Поліція Донецької обл ...
25 червня 13:50
Виготовляли та збували фальсифікований алкоголь: на Хме ...
25 червня 13:23
З 27 червня через «Ягодин» пропускатимуть лише вантажів ...
25 червня 13:22
Неподалік від українсько-білоруського кордону виявлено ...
25 червня 13:21
У потязі до Перемишля прикордонники викрили дев’ять псе ...
16 травня 14:19
Струс мозку: як допомогти?
24 лютого 09:47
У 2021 році Мінфін взяв участь у реалізації 12-ти проек ...
24 лютого 09:44
Уряд урегулював термінологію інформаційно-комунікаційни ...
24 лютого 09:41
БЕБ та КРАІЛ підписали Меморандум про взаємодію та інфо ...
24 лютого 09:38
Хабар за зміну обвинувачення в суді – викрито прокурора ...
24 червня 15:51
На Житомирщині СБУ викрила «шанувальницю кадирівців»
24 червня 10:03
Російський олігарх організував незаконних бізнес у Київ ...
24 червня 09:51
Мешканець Житомирщини «подарував» банківським шахраям 6 ...
22 червня 11:19
В Житомирській області чиновники організували аферу на ...
22 червня 11:06
В одній із поліклінік Житомира виявили незаконні оборуд ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення