Україна перезапускає систему корпоративного управління, - Олексій Любченко

25.06 11:12    
Уряд України докладає значних зусиль, щоб перезапустити систему корпоративного управління державними підприємствами. Рух здійснюється в кількох напрямках: тісна співпраця з Парламентом щодо законодавства, відновлення роботи Номінаційного комітету, консультації з міжнародними організаціями тощо. Про це розповів Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час круглого столу «Корпоративне управління ДП в Україні, Огляд ситуації з урахуванням керівних принципів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)» 24 червня 2021 року.

«Вдячний ОЕСР, яка допомагає нам своїми аналітичними напрацюваннями. Адже перше, що спіткало мене на посаді – це глибока криза корпоративного управління і перше, що довелось вивчити напам’ять – це керівні принципи ОЕСР. Новий Огляд корпоративного управління в державних підприємствах в Україні стане для нас додатковим стимулом для підтримки темпу реформ з метою відповідності стандартам ОЕСР» - зазначив Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час вітального слова.

За його словами, Національна економічна стратегія до 2030 року, яка була схвалена на початку цього року, передбачає подальші кроки щодо оновлення переліку організаційно-правових форм, у яких здійснюють свою діяльність державні компанії, професіоналізацію та централізацію функції власника.

«Говорячи про реформу корпоративного сектору, ми говоримо не лише про великі компанії, а про весь сектор державних підприємств. Якісні зміни у функціонуванні державного сектору економіки – пріоритет для створення більш ефективних, прибуткових та інвестиційно привабливих державних компаній. При цьому ми розглядаємо корпоративне управління як драйвер економічного зростання та боротьби з корупцією, у тому числі за рахунок створення ефективного балансу між усіма учасниками корпоративного управління», - зазначив Олексій Любченко.

Олексій Любченко підкреслив необхідність старту номінаційного процесу: «Найближчим часом буде запущено роботу Комітету з призначення, адже це є передумовою належного формування наглядових рад та запуску реформи корпоративного управління на рівні підприємств державного сектору. Наразі серед найбільших підприємств є такі, які вже залишились без наглядових рад чи керівників, а є підприємства, де така ситуація станеться найближчим часом через закінчення строку контрактів».

Зі свого боку заступник Генерального секретаря ОЕСР Масамичі Коно під час заходу позитивно оцінив дії українського Уряду з поліпшення корпоративного управління й наголосив на необхідності подальшої гармонізації законодавства та запровадженні наступних кроків: «Український Уряд має чітко відокремити роль держави як власника й акціонера від ролі наглядових рад. У свою чергу наглядові ради повинні отримати повноваження та виконувати свої функції: висунення кандидатів на посади в органах управління державними підприємствами, проведення процедур їх звільнення, удосконалення фінансової й не фінансової відповідальності, звітування тощо».

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 10:28
У Чернівцях викрили групу фальшивомонетників
Вчора 10:18
Кіберполіція встановила російського окупанта, який погр ...
Вчора 10:15
ДБР завершило досудове розслідування незаконної привати ...
27 травня 16:49
Сьогодні вранці з території росії вже тричі обстріляли ...
27 травня 15:11
СБУ заблокувала діяльність компанії, яка обслуговувала ...
16 травня 14:19
Струс мозку: як допомогти?
24 лютого 09:47
У 2021 році Мінфін взяв участь у реалізації 12-ти проек ...
24 лютого 09:44
Уряд урегулював термінологію інформаційно-комунікаційни ...
24 лютого 09:41
БЕБ та КРАІЛ підписали Меморандум про взаємодію та інфо ...
24 лютого 09:38
Хабар за зміну обвинувачення в суді – викрито прокурора ...
27 травня 22:37
За «допомогу» в ухиленні від призову на Житомирщині суд ...
27 травня 20:24
На Житомирщині шахраї «працюють» від імені ОДА
27 травня 19:18
У Житомирі 69-річна пенсіонерка виявилася проросійською ...
27 травня 18:50
На Житомирщині СБУ викрила чергових «агентів руZZкого м ...
27 травня 11:42
На Житомирщині поліцейські завершили розслідування одер ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення