Олексій Чернишов: Уряд затвердив План заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності в Україні

14.07 23:53    
Уряд затвердив План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року з доопрацюванням у п’ятиденний строк.

«Затвердження Нацстратегії безбар’єрності стало важливим кроком для впровадження цивілізованих підходів до потреб кожної людини. І я рада, що сьогодні Уряд затвердив відповідний План заходів для реалізації пріоритетів цього документу у найближчі два роки. Філософія безбар’єрності має впроваджуватися як на рівні держави, так і на рівні кожної громади. Й поняття безбар’єрності має бути зрозумілим для кожного. Пояснювати його треба не складними чи чиновницькими термінами, а близькими для кожного прикладами. Саме для цього буде розроблений «Довідник з безбар’єрності» — збірник, у якому доступною мовою ми розкажемо про толерантне спілкування», — наголосила перша леді Олена Зеленська.

Своєю чергою, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зауважив, що безбар’єрність має стати стандартом для українського суспільства.

«Вірю, що спільними зусиллями нам вдасться подолати всі бар’єри, які існують в нашій державі сьогодні. Дякую першій леді Олені Зеленській за цю ініціативу та постійну увагу до теми, а Уряду — за підтримку», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

План заходів включає низку завдань для профільних міністерств за шістьма напрямами безбар’єрності: фізична, інформаційна, цифрова, суспільна та громадянська, економічна, освітня. Зокрема, йдеться про забезпечення контролю за станом: доступності об’єктів фізичного оточення та транспорту, доступності інформації та цифрових послуг для всіх груп населення та інклюзивного освітнього середовища.

Відтак, люди з інвалідністю, батьки з малими дітьми, люди поважного віку та з тимчасовими порушеннями здоров’я отримають можливості у доступі до роботи, послуг, спорту, дозвілля.

Фінансове забезпечення реалізації Стратегії буде здійснюватись коштом державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел не заборонених законодавством.

Зазначимо, відтепер профільні міністерства та інші органи центральної виконавчої влади, які відповідальні за виконання Плану заходів, а також обласні та Київська міська державні адміністрації зобов’язані щороку до 1 березня подавати інформацію до Мінрегіону та до 1 квітня до Кабінету Міністрів України про стан виконання Плану заходів.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що проект Плану заходів для реалізації Нацстратегії безбар’єрності створювали 15 міністерств у співпраці з громадськістю.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 16:49
СБУ викрила спецслужби рф на використанні смартфон-ігор ...
Вчора 15:12
Кіберполіція викрила киянина у підтримці «руского міра»
Вчора 15:06
Порушень на суму понад 1 млн грн виявили аудитори в КНП ...
Вчора 13:31
За фактом незаконного перевезення значної кількості бур ...
Вчора 12:23
8500 дол за незаконний перетин кордону: в Одесі затрима ...
16 травня 14:19
Струс мозку: як допомогти?
24 лютого 09:47
У 2021 році Мінфін взяв участь у реалізації 12-ти проек ...
24 лютого 09:44
Уряд урегулював термінологію інформаційно-комунікаційни ...
24 лютого 09:41
БЕБ та КРАІЛ підписали Меморандум про взаємодію та інфо ...
24 лютого 09:38
Хабар за зміну обвинувачення в суді – викрито прокурора ...
Вчора 15:19
Троє посадовців під час спорудження амбулаторії у Житом ...
Вчора 14:19
У Житомирі судитимуть ще одного «захисника путіна»
Вчора 14:09
На Житомирщині поліцейські завершили розслідування діял ...
Вчора 11:41
На Житомирському водосховищі зафіксовано загибель риби
23 травня 16:40
Загибель мирних жителів, зруйновані будинки та цивільні ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення