Вперше Морська охорона Держприкордонслужби проводить збори військовослужбовців, що складають її резерв

30.07 15:43    
На базі Навчального центру Морської охорони, в місті Ізмаїл, розпочато підготовку оперативного резерву першої черги.

Військовослужбовці запасу, які за різних часів проходили строкову чи контрактну службу в підрозділах Держприкордонслужби, зокрема й Морської охорони, і обліковані у військкоматах Одеської області, пройдуть двотижневу підготовку за програмою, яка включає 37 теоретичних і 35 практичних навчальних годин, для поглиблення військових знань.

З початку російської агресії календар державних подій поповнився віхами новітнього етапу боротьби українського народу за незалежність.

Однією з таких віх став Указ Президента України від 18 травня 2015 року № 274, який заклав основи для формування військового оперативного резерву першої черги.

До резерву першої черги належать найбільш підготовлені, патріотично чуйні люди з досвідом. Їх роль дуже важлива. Завдяки резервістам підвищується боєздатність та збільшується потенціал військових підрозділів, здатність оперативно і комплексно реагувати на загострення ситуації.

До Навчального центру в складі організованої групи прибули люди різного віку і професій: токар, водій, охоронець, програміст, юрист, електрик, кухар тощо. Але чимало з них мають досвід ведення бойових дій, отриманий на сході України, оскільки в найскрутніші для країни часи вони стояли на захисті безпеки, гідності, свободи та незалежності нашої держави.

Мета навчання резерву сьогодні – забезпечення спроможності військових запасу виконувати завдання за призначенням, підготовка і накопичення військового ресурсу, необхідного для доукомплектування підрозділів на випадок відкритої агресії проти України.

Резервіст В’ячеслав Сабадан, офіцер, який нещодавно звільнився в запас, розповідає: «Отримавши повістку з військкомату, прийшов поцікавитися, чому мене викликають. Сказали, що проводяться збори оперативного резерву першої черги Одеського загону Морської охорони. Рішення було миттєве і однозначне - треба їхати. Я 25 років відслужив в Держприкордонслужбі України, але досі відчуваю в собі сили, досі можу бути корисним. Я готовий відстоювати мир і незалежність України. Як офіцер, розумію, що обстановка динамічно змінюється, озброєння і тактика вдосконалюються, отже треба тримати свої знання в тонусі, бути напоготові».

Підготовка резерву організована максимально насичено і ефективно. Передбачено широкий спектр занять з вогневої, бойової та спеціальної підготовки. Освіживши теоретичні знання, військовослужбовці запасу на практичних заняттях, в умовах, максимально наближених до реалій, відпрацюють організацію боротьби за живучість корабля, прийоми тактичної медицини, основи особистої безпеки та застосування сили.

А поки резервісти здали тести на коронавірус, пройшли медичний огляд та вдягнули військовий однострій. На час зборів вони прийняті на усі види забезпечення, в тому числі й фінансове. За виконання обов’язків в рамках навчальних зборів їх учасники отримають грошове забезпечення на рівні з діючими посадовцями контрактної служби. При цьому за військовими запасу зберігаються їх робочі місця і умови роботи в цивільному житті.

Якщо за результатами зборів хтось виявить бажання повернутися на службу та підписати контракт, матиме таку можливість на загальних засадах.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 13:20
15 ворожих ударів задокументувала Поліція Донецької обл ...
25 червня 13:50
Виготовляли та збували фальсифікований алкоголь: на Хме ...
25 червня 13:23
З 27 червня через «Ягодин» пропускатимуть лише вантажів ...
25 червня 13:22
Неподалік від українсько-білоруського кордону виявлено ...
25 червня 13:21
У потязі до Перемишля прикордонники викрили дев’ять псе ...
16 травня 14:19
Струс мозку: як допомогти?
24 лютого 09:47
У 2021 році Мінфін взяв участь у реалізації 12-ти проек ...
24 лютого 09:44
Уряд урегулював термінологію інформаційно-комунікаційни ...
24 лютого 09:41
БЕБ та КРАІЛ підписали Меморандум про взаємодію та інфо ...
24 лютого 09:38
Хабар за зміну обвинувачення в суді – викрито прокурора ...
24 червня 15:51
На Житомирщині СБУ викрила «шанувальницю кадирівців»
24 червня 10:03
Російський олігарх організував незаконних бізнес у Київ ...
24 червня 09:51
Мешканець Житомирщини «подарував» банківським шахраям 6 ...
22 червня 11:19
В Житомирській області чиновники організували аферу на ...
22 червня 11:06
В одній із поліклінік Житомира виявили незаконні оборуд ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення