Порушень та недоліків на понад 296,2 млн грн виявили аудитори Кіровоградщини під час аудиту комунального підприємства «Теплоенергетик»

19.05 16:34    
Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області завершили державний фінансовий аудит діяльності комунального підприємства «Теплоенергетик» Кропивницької міської ради за період з 01.01.2011 по 30.09.2021. Під час проведення аудиту фахівці виявили неефективних управлінських дій, упущених вигод та непродуктивних витрат на понад 296,2 млн грн.

Насамперед установлено завищення Підприємством обсягу заборгованості із різниці в тарифах на теплову енергію на 32,2 млн грн. Тобто керівництвом КП «Теплоенергетик» подано недостовірні розрахунки до обласної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах, що надалі призвело б до безпідставного отримання субвенції з державного бюджету на відшкодування такої різниці.

Крім того, аудиторським дослідженням встановлено, що Підприємство протягом 2019–2020 років та 9 місяців 2021 року безоплатно реалізувало теплову енергію до місць загального користування у багатоквартирних будинках із автономними системами опалювання на суму 18,8 млн грн.

Відсутність контролю керівництва КП «Теплоенергетик» за використанням вільних коштів Підприємства призвела до втрати обігових коштів та упущених вигод у вигляді інфляційних нарахувань. Через затягування процедури ліквідації банківської установи Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, КП «Теплоенергетик» втратило можливість користування власними обіговими коштами протягом останніх шести років – за цей період інфляційні втрати становили 13,6 млн грн.

Зношеність системи теплопостачання Підприємства призвела до непродуктивних витрат та втрат теплової енергії. Як наслідок, це призвело до недоотримання доходів на 24,8 млн грн та вплинуло на кінцевий фінансовий результат Підприємства, яким є збиток.

Крім того, на момент проведення аудиту за даними бухгалтерського обліку КП «Теплоенергетик» обліковується дебіторська заборгованість за надані послуги з теплопостачання, термін позовної давності якої минув та за якою неналежно проводилася претензійно-позовна робота, що в майбутньому може призвести до втрати доходів підприємством на суму понад 48 млн грн.

Установлено, що оскільки Підприємство не може самостійно забезпечити прибуткову діяльність, воно щороку фінансується з міського бюджету. Фінансова підтримка використовувалася протягом 2019–2020 років на оплату поточних видатків, які включені до розрахунку складової тарифу за послуги теплопостачання та повинні покриватися за рахунок сплати всіх категорій споживачів за отримані послуги. Тому понад 57,4 млн грн вказаних бюджетних коштів непродуктивно витрачено на покриття збитків від операційної діяльності Підприємства.

Також аудиторським дослідженням установлено, що при збитковій діяльності КП «Теплоенергетик», працівникам Підприємства нараховано та виплачено майже 925 тис. грн надбавок за високі досягнення у праці.

Підсумовуючи результати аудиторського дослідження, аудитори надали низку рекомендацій для раціонального використання наявних фінансових та матеріальних ресурсів, підвищення ефективності управління коштами і майном та покращення фінансових результатів діяльності.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:41
На Харківщині прикордонники припинили незаконне переміщ ...
Сьогодні 16:09
На Буковині прикордонники завадили переміщенню тютюнови ...
Сьогодні 15:48
Чернігівщина: Поліцейські розшукали пенсіонера, який по ...
Сьогодні 15:48
На Хмельниччині судитимуть трьох осіб за нанесення збит ...
Сьогодні 15:08
На Закарпатті прикордонники попередили чергову спробу т ...
16 травня 14:19
Струс мозку: як допомогти?
24 лютого 09:47
У 2021 році Мінфін взяв участь у реалізації 12-ти проек ...
24 лютого 09:44
Уряд урегулював термінологію інформаційно-комунікаційни ...
24 лютого 09:41
БЕБ та КРАІЛ підписали Меморандум про взаємодію та інфо ...
24 лютого 09:38
Хабар за зміну обвинувачення в суді – викрито прокурора ...
Сьогодні 18:04
У Житомирі судитимуть викладачку музичної школи, обвину ...
Сьогодні 10:20
У Житомирі члену МСЕК за продаж групи інвалідності пора ...
Вчора 10:39
Благодійність на продаж: У Житомирі затримали голову фо ...
27 червня 13:01
На Житомирщині під час обшуків поліцейські вилучили виб ...
27 червня 12:28
Поліція Житомирщини застерігає: полювання у лісах регіо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення