Стефанішина зустрілася з Генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич

24.03 16:04    
У п'ятницю, 22 березня, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина та Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич скоординували подальші кроки співпраці в сфері євроінтеграції України й підтримки постраждалих внаслідок війни.

Участь у зустрічі зокрема взяли: Головуюча в Комітеті міністрів Ради Європи, Міністр закордонних справ Ліхтенштейну Домінік Гаслер; Мачей Янчак, Голова Офісу РЄ в Україні та інші.

Ольга Стефанішина подякувала високопосадовцям за послідовну й стійку підтримку України.

Урядовиця проінформувала учасників щодо успіхів на шляху перемовного процесу з ЄС, зокрема в частині виконання необхідних рекомендацій для формування переговорної рамки.

«Ми завершили виконання політичних рекомендацій та починаємо новий шлях – шлях перемовин. У цьому процесі для нас дуже важливо бути структурованими та точними. Зважаючи на те, що вагома частина нашої правової бази основана саме на конвенціях Ради Європи та документах з прав людини, розраховуємо на вашу підтримку, щоб пройти цей процес успішно», – сказала Ольга Стефанішина.

Марія Пейчинович-Бурич відзначила важливість зусиль України, навіть під час триваючої війни, щоб наблизити майбутнє демократичної України в Європейському Союзі. Вона запевнила в абсолютній підтримці подальших трансформацій країни, включно з переговорним процесом, зокрема в контексті кластеру, яким відкриваються та закриваються перемовини – «fundamentals» (кластеру з фундаментальних сфер).

Окремо йшлося про підтримку постраждалих внаслідок війни, а також зусилля України з відбудови.

У цьому контексті Генеральний секретар Ради Європи проінформувала про відкриття в Києві Офісу Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України.

Ольга Стефанішина підкреслила наочність реалізації домовленостей, досягнутих в межах Саміту Ради Європи у Рейк'явіку, який поклав початок Реєстру збитків. Вона зауважила, що це важливий, практичний крок до функціонування міжнародного Компенсаційного механізму постраждалим від російської агресії.

«Рада Європи має багато яскравих прикладів лідерства протягом цих складних років війни. Щоразу, коли ми бачимо подібне лідерство, розуміємо, що ми не наодинці у своїй боротьбі, й це подвоює нашу енергію й здатність боротися. Саміт у Рейк'явіку став одним із таких прикладів. Створений Реєстр є важливим елементом майбутнього притягнення винних до відповідальності за скоєні злочини росії в Україні», – сказала урядовиця.

Віце-прем'єр-міністр також висловила сподівання, що реєстр зможе відіграти вагому роль для використання заморожених російських активів Україною як частини відшкодування.

Ольга Стефанішина також проінформувала високопосадовців про пілотний проект невідкладних проміжних репарацій для постраждалих від сексуального насильства. Вона висловила сподівання щодо синхронізації зусиль у межах проекту з наявним Реєстром: «Правосуддя має відбуватися крок за кроком уже зараз. Робимо для цього все можливе».

Марія Пейчинович-Бурич запевнила у повній відданості подальшій реалізації результатів Саміту в Рейк’явіку та співпраці з Україною.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 10:40
На Одещині рятувальники деблокували постраждалих з авто ...
Сьогодні 09:54
Діти прикордонників відпочили у Чехії
Сьогодні 09:51
Прикордонники допомогли виявити двох «туристів», які че ...
Вчора 23:43
На Одещині водій намагався перевезти в Молдову 8 кг чор ...
Вчора 19:30
На трасі в Сумській області загорівся автомобіль
13 червня 23:20
Гараж з металевих каркасних конструкцій: Від надійності ...
13 червня 21:08
Как отличить оригинальные бу запчасти от поддельных?
12 червня 14:50
Чистота и гигиена кошачьего туалета: практическое руков ...
10 червня 23:35
Практичность виртуальной АТС: От облачных технологий – ...
10 червня 15:39
Качественное наполнение и эффективное SEO продвижение – ...
Вчора 10:10
На Житомирщині перекрили міжобласний канал поширення ме ...
12 червня 16:16
На Житомирщині СБУ викрила ботоферму, яка допомагала рф ...
12 червня 12:27
У Житомирі прокуратура розпочала кримінальне провадженн ...
11 червня 20:20
На Житомирщині евакуатор, придбаний за кошти громади дл ...
11 червня 14:58
На Житомирщині до 15 років позбавлення волі засудили сн ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення