Ляшко: Реформа шкільного харчування — надважливий елемент системи профілактики неінфекційних захворювань

31.03 23:50    
30 березня у м. Буча на першій фабриці-кухні відбулася партнерська зустріч, присвячена обговоренню стратегічних цілей реформи шкільного харчування. До зустрічі долучилася перша леді України Олена Зеленська, очільники міністерств, представники іноземних посольств, міжнародних організацій та проєктів.

Учасники ознайомились із роботою фабрики-кухні та занурились у технологічні процеси приготування страв для дітей. Крім того, у межах партнерської зустрічі відбулася панельна дискусія за участі міжнародних партнерів реформи — Дитячого фонду ООН (UNICEF), Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP), Фонду Говарда Баффета (The Howard G. Buffett Foundation), Швейцарсько-українського проєкту DECIDE.

«Формування навичок здорового харчування починається із сім’ї. Налагодження системи повноцінного збалансованого харчування дітей також і в стінах навчальних закладів має вирішальне значення для їхнього здоров’я, нормального розвитку та функціонування організму. Це надважливий елемент профілактики неінфекційних захворювань у довгостроковій перспективі та зменшення випадків передчасної смерті від них. Це фундамент здоров’я українців у майбутньому. У 2023 році за технічної підтримки ВООЗ ми мали позитивний досвід залученості центрів контролю та профілактики хвороб до проведення кампаній із формування навичок здорового харчування в школярів у 4 регіонах країни. Поширення ініціативи «5 кроків до здорового харчування» в рамках проекту «Кожна школа — здорова школа» на всі регіони України дозволило б привернути ще більшу увагу до питань здорового харчування та закріпити вже отримані знання та навички, які сприяють формуванню збалансованої тарілки та вибору здоровіших альтернатив у харчуванні», — наголосив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Кожен із міністрів, що взяли участь у зустрічі, представив стратегічні напрями роботи своїх відомств у межах реформи й обговорив із донорами потреби для їхньої реалізації.

Міністерство охорони здоров’я планує реалізувати три великі напрями:

1. Проведення комплексної інформаційної кампанії про здорове харчування

У межах цього компонента заплановане поширення знань про раціональне повноцінне харчування та його вплив на фізичне та психічне здоров’я. Це дозволить сформувати в дітей та всіх, хто про них турбується: батьків, вихователів, вчителів підхід до здоров’я як до цілісної системи, де багато залежить від того, наскільки здорові звички ми сформуємо ще в дітей раннього віку.

Крім того, у часи війни й підвищеної тривожності здорове харчування може стати частиною психологічної підтримки дитини, сприяючи поліпшенню її емоційного стану.

2. Забезпечення шкіл освітніми матеріалами про принципи здорового харчування та збереження фізичного здоров’я

Впевнені, що якісні освітні послуги — не тільки про знання, а і про збереження здоров’я дітей. Тож заплановано реалізувати освітній курс з основ здорового харчування для вчителів та вихователів, розробити інтерактивні матеріали для роботи з підлітками тощо.

Освітяни та працівники шкіл матимуть доступ до сучасних методичних посібників, останніх розробок у галузі здорового харчування та методологій залучення дітей у процеси формування сталих звичок у щоденному харчуванні.

3. Залучення закладів громадського здоров’я до формування навичок здорового харчування»

У 2023 році за технічної підтримки ВООЗ центри контролю та профілактики хвороб долучилися до проведення формування навичок здорового харчування в школярів у 4 регіонах країни. Заплановане поширення ініціативи «5 кроків до здорового харчування» в рамках проєкту «Кожна школа — здорова школа» на всі регіони України.

Учасники дискусії обговорили стратегічні цілі й майбутню співпрацю із їхньої реалізації, поділилися ідеями та ініціативами, які підсилять взаємодію між державою та міжнародними партнерами в межах розвитку реформи.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:13
Трьох дніпрян підозрюють у рейдерському захопленні підп ...
Сьогодні 17:10
Слідчі поліції повідомили колишньому керівнику херсонсь ...
Сьогодні 17:10
Прикордонники Харківського загону приземлили 31 рашистс ...
Сьогодні 17:09
У Львові повідомили про підозру організаторам незаконно ...
Сьогодні 17:07
Керівникам оборонного та комерційного підприємств на Ми ...
Сьогодні 17:12
Висоцький: Мінагрополітики розробляє механізми для проз ...
Сьогодні 17:10
Стефанішина зустрілась з Генеральним секретарем НАТО Єн ...
Сьогодні 17:08
Фонд державного майна України готує санкційний «Моторде ...
Сьогодні 17:06
Енергетики отримають три трансформатори та 16 одиниць с ...
Сьогодні 17:04
За матеріалами БЕБ судитимуть 5 членів організованої зл ...
Вчора 10:37
Житомирянин займався шахрайствами з доставкою вантажів
22 травня 16:11
У Житомирі 22-річний працівник програв в онлайн-казино ...
21 травня 17:20
У Житомирі з багатоповерхівки випали двоє 14–річних дів ...
18 травня 15:03
У центрі Житомира молодик почав стріляти з пістолета
17 травня 12:11
Поліція Житомирщини розслідує розтрату 1,9 млн бюджетни ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення