Великий хаб соціальних послуг: унікальний досвід Рівненського центру життєстійкості
11.04 23:57
Відтепер жителі Рівного можуть в одному місці отримати консультацію з питань зайнятості, відновити втрачені документи, а ще - відвідати психолога та долучитися до тренінгів із підтримки ментального здоров’я. Центр життєстійкості у Рівному об’єднав під своїм дахом різні соціальні послуги для мешканців громади.
Це - один із 24-х вже діючих центрів, які Мінсоцполітики ініціювало в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”. Його особливість - у комплексному підході. Тут облаштоване виїзне робоче місце працівників служб зайнятості, управління соцзахисту, надається підтримка ветеранам і їхнім родинам, проводяться юридичні консультації. Для людей, які постраждали від домашнього насильства, тут відкрита кімната денного перебування.
Та все ж основною залишається послуга з формування життєстійкості - психологічна підтримка, безкоштовна для кожного жителя громади. Усе - для того, щоб кожен, хто звернувся до Центру, міг на місці вирішити усі свої питання.
У межах поїздки на Рівненщину перша леді Олена Зеленська спільно із Міністром соціальної політики Оксаною Жолнович на короткий час стали отримувачами послуги життєстійкості та зсередини побачили роботу місцевого Центру. Разом із працівниками служби соцзахисту вони долучилися до тренінгу “Самодопомога +” та потренували навички психологічної стабілізації та заземлення.
«Життєстійкість визначається як уміння бути ментально стабільним і продуктивним навіть у стресових ситуаціях. Щодня наша життєстійкість проходить випробування, але в наших силах – розвивати й підтримувати її», – прокоментувала Олена Зеленська.
Залучення громадських організацій поруч із фахівцями державних служб - ще одна особливість цього Центру. Така взаємодія допомагає оперативніше відповідати на запити людей та вирішувати питання, які зазвичай забирали у них кілька днів, упродовж кількох годин.
«Наша мета - щоб такі простори запрацювали по всій Україні. Щоб кожна людина, яка потребує фахової допомоги, могла там її знайти. І не просто отримати потрібну послугу, а й побачити, як він чи вона можуть бути корисні саме своїй громаді, включитися у волонтерську діяльність, стати корисними іншим. В основі центрів життєстійкості - формула “Коли нам важко, нас тут підтримають, коли ми сильні, ми можемо підтримати інших”. І саме це формує нашу життєстійкість», -поділилася своїм баченням Оксана Жолнович.
Наразі 153 громади долучилися до пілотного проекту Міністерства і готуються до відкриття таких просторів для своїх мешканців. Ще близько 50 приєднаються цьогоріч.
Центр життєстійкості у Рівному працює на базі ГО “Простір інтеграції” за адресою: м. Рівне, вул. Словацького, 3а. За час роботи осередку з лютого 2024 вже 4 270 відвідувачів скористалися тут послугою з формування життєстійкості. З них - понад 75% - внутрішньо переміщені особи. Решта - фахівці першої лінії контакту, військовослужбовці та їхні сім’ї, а також - мешканці громади, які наразі перебувають у складних життєвих обставинах.
RuporZT
|