Сергій Сухомлин: Міста, які не розробили кроки до енерго­незалежності, запізнилися
17.07.2024 09:45 Сергій Сухомлин: Міста, які не розробили кроки до енерго­незалежн ...
«Житомир узяв курс на енергоефективність ще до початку великої війни»
Про проект Контакти Реклама

Роздержавлення протезних підприємств – необхідна умова для збільшення виробництва якісних протезів в Україні

04.07 10:51    
Фонд державного майна України (ФДМУ) продовжує реалізацію державної політики щодо роздержавлення протезних підприємств. Це рішення є стратегічним кроком у відповідь на виклики, що постали перед Україною внаслідок війни, та спрямоване на забезпечення потреб громадян у високоякісних протезах.

"Війна в Україні призвела до значного зростання потреб у протезуванні. Україна досягла значного прогресу у сфері реабілітації, збільшивши кількість щоденних реабілітаційних сеансів з 2 тисяч на початку війни до 10 тисяч сьогодні. Водночас, виготовлення протезів залишається критичним викликом, який потребує негайного вирішення," – зазначив Голова ФДМУ Віталій Коваль.

Наприкінці 2022 року, під час передачі державних протезно-ортопедичних підприємств до ФДМУ, було виявлено, що 15 з 17 підприємств є збитковими. Цей факт підтвердив необхідність термінових та комплексних змін у галузі. Роки недофінансування та відсутність можливостей для розвитку призвели до застарілості обладнання та технологій, що унеможливлювало забезпечення потреб громадян у сучасних протезах, особливо з огляду на зростаючі потреби внаслідок війни.

Залучення приватного капіталу, новітніх технологій та управлінського досвіду є ключем до вирішення цієї проблеми. За останні 5 років частка державних підприємств у виробництві протезів суттєво скоротилася з 32% до 14%, що підкреслює необхідність впровадження ринкових механізмів та залучення інвестицій.

Державні підприємства, обмежені бюджетним фінансуванням та позбавлені доступу до кредитних ресурсів, не можуть забезпечити необхідний рівень інвестицій у модернізацію та розширення виробництва.

Українська модель протезування: як це працює?

Держава встановлює правила: Міністерство охорони здоров'я та Міністерство соціальної політики визначають стандарти протезування та граничні ціни на протези.

Фінансування: Кошти на протезування виділяються через регіональні відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Безоплатне протезування: Протезування, обслуговування та ремонт протезів для громадян України – безоплатні.

Гранична вартість: Для кожного типу протеза держава встановлює максимальну суму відшкодування. Для військових гранична вартість при первинному протезуванні втричі вища.

Виробники та реабілітаційні центри: Більшість протезів виготовляють приватні виробники та благодійні центри. Реабілітацію пропонують державні, благодійні та приватні центри.

Уряд України вживає комплексних заходів для підтримки та розвитку галузі протезування. Впровадження принципу "гроші ходять за пацієнтом" дозволяє громадянам обирати найкращі протезні послуги, а збільшення державного фінансування галузі до понад 4,5 млрд грн у 2024 році забезпечує необхідну фінансову підтримку.

Роздержавлення державних підприємств є необхідним кроком для того, щоб українська модель протезування могла повноцінно функціонувати, задовольняти потреби громадян у високоякісних протезах та забезпечити сталий розвиток галузі.

Наступним кроком стане аукціон з продажу єдиного майнового комплексу КП «Дніпропетровське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство». Онлайн-аукціон відбудеться 10 липня 2024 року в системі «Прозорро.Продажі». Стартова ціна об'єкта – 114,9 млн грн.

Приватизація дозволить залучити необхідні інвестиції та новітні технології, забезпечить оптимізацію використання наявних активів та суттєво збільшить обсяги виробництва протезів в Україні. Важливо зазначити, що ключові умови приватизації протезних підприємств включають обов'язкове збереження профілю діяльності протягом 10 років та заборону на звільнення працівників протягом 6 місяців.

"Роздержавлення дозволить підприємствам вийти на новий рівень ефективності та забезпечити потреби українців у високоякісних протезах, тоді як держава і надалі гарантуватиме безоплатне протезування, обслуговування та ремонт протезів, а також реабілітацію, забезпечуючи соціальний захист громадян," – додав Віталій Коваль.

ФДМУ закликає вітчизняних та іноземних інвесторів взяти участь у приватизації державних підприємств у галузі протезування. Це унікальна можливість зробити вагомий внесок у відновлення та розвиток України, покращити якість життя тисяч людей та допомогти їм повернутися до повноцінного життя.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 11:38
На Полтавщині викрили члена військово-лікарської комісі ...
Сьогодні 00:02
В Одесі правоохоронці відправили підлеглого охороняти б ...
Сьогодні 00:01
Вистрілив у спину: поліцейські Київщини затримали чолов ...
Вчора 23:29
Повідомлено про підозру українському бізнесмену, підпри ...
Вчора 21:55
Військового посадовця та його спільників судитимуть за ...
10 вересня 20:47
Особенности клавиатур Хатор
10 вересня 19:10
Бренд Santoni – дизайнерская обувь класса люкс
10 вересня 00:28
Шаурма - вкусный перекус и отличный повод для общения
08 вересня 00:09
Расширительный бак - гарантия надежной и бесперебойной ...
05 вересня 22:04
Як говорити про секс з партнером відкрито та без сорому
Вчора 11:10
На Житомирщині до п’яти років ув’язнення засуджено ексн ...
Вчора 09:45
У Житомирі завдяки СБУ 15 років тюрми отримав зрадник-д ...
12 вересня 10:04
У центрі Бердичева ліквідували нарколабораторію
12 вересня 09:29
У Житомирі за матеріалами СБУ до 15 років ув’язнення за ...
11 вересня 10:30
20 тис доларів США за організацію незаконного перетину ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення