DataLife Engine > Україна > Відносини з Прикордонною поліцією Румунії залишаються стратегічно важливими

Відносини з Прикордонною поліцією Румунії залишаються стратегічно важливими


05.12. Разместил: yuriy
Перебуваючи з робочою поїздкою в Румунії Голова Держприкордонслужби України Петро Цигикал зустрівся з виконуючим обов’язки Генерального інспектора Генерального інспекторату Прикордонної поліції Румунії Адріаном Попеску.

«Впевнено можу сказати, що співробітництво між нашими відомствами вже тривалий час успішно розвивається на принципах поваги, взаєморозуміння, і найголовніше – довіри», - відмітив у ході зустрічі очільник українського прикордонного відомства.

Головні прикордонні уповноважені двох країн обговорили загальну обстановку на спільному кордоні та стан співробітництва прикордонних відомств і можливі шляхи його вдосконалення у 2019 році.

«Не зважаючи на значну концентрацію ресурсів відомства на Сході країни, охорона кордону з країнами ЄС, і Румунією зокрема, є одним із пріоритетних наших завдань», - сказав Петро Цигикал.

Сторони констатували, що обстановка на спільному кордоні залишається динамічною та контрольованою. Основними загрозами є спроби налагодження каналів нелегальної міграції вихідців з африканських країн та країн Близького Сходу з України до Румунії і спроби незаконного переміщення тютюнових виробів як на «зеленій» ділянці державного кордону, так і в пунктах пропуску.

Петро Цигикал також відмітив, що цього року кількість затриманих нелегалів зросла на 38%, при цьому як і торік зафіксовано факт їх переправлення по Дунаю. Крім того, він зауважив, що завдяки спільним заходам протидії на 28% зменшилась активність економічної контрабанди, зокрема за кількістю сигарет.

Голова Держприкордонслужби наголосив, що все частіше злочинці намагаються зухвало протидіяти законним діям прикордонників.

«Нещодавно ми втратили свого офіцера – підполковника Вадима Березенського, який ціною власного життя не допустив порушення кордону. Крім того, мали місце й інші випадки застосування фізичної сили і травматичної зброї проти нашого персоналу», - сказав він.

Також сторони відмітили високий рівень співробітництва між Навчальним центром Морської охорони Державної прикордонної служби України та Центром морської підготовки персоналу Берегової охорони Прикордонної поліції Румунії і подальші кроки розвитку співпраці. Окремо керівники зупинилися на необхідності вдосконалення двостороннього співробітництва між Морською охороною Державної прикордонної служби України та Береговою охороною Прикордонної поліції Румунії шляхом відновлення двосторонніх дружніх візитів кораблів.

Наприкінці зустрічі Петро Цигикал та Адріан Попеску підписали План розвитку співробітництва прикордонних відомств України і Румунії на 2019 рік та протокол зустрічі.

Вернуться назад