DataLife Engine > Україна > Створено Координаційну раду, яка допоможе впроваджувати реформу НУШ на місцях, – рішення Уряду

Створено Координаційну раду, яка допоможе впроваджувати реформу НУШ на місцях, – рішення Уряду


27.12. Разместил: yuriy
З 2019 року на рівні Уряду працюватиме Координаційна рада, яка допомагатиме вирішувати проблемні питання щодо впровадження в регіонах Нової української школи. Це буде міжвідомчий колегіальний орган під головуванням Прем’єр-міністра. Відповідну постанову КМУ «Про утворення Координаційної ради з питань взаємодії між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з впровадження реформи освіти» було прийнято сьогодні, 27 грудня 2018 року.

«Цього року, під час запуску Нової української школи, ми виявили одну з ключових проблем для ефективного впровадження реформи освіти. Це низька управлінська спроможність громад та недостатня координація між органами влади. Щоб підтримати тих, хто впроваджує реформу на місцях, на серпневій конференції педагогічних працівників було прийнято рішення створити орган, який координуватиме та допомагатиме в цій роботі. Це рішення підтримав Прем’єр-міністр, і ми дуже вдячні йому за це. Сподіваюся, що робота Ради допоможе покращити ситуацію не лише в сфері освіти, а й підтримає спроможність громад загалом, дасть їм інструменти ефективного використання тих грошей, які вони отримують унаслідок децентралізації», – відзначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Окрім МОН, до складу Координаційної ради увійшли представники:
Міністерства фінансів
Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства
Міністерства соціальної політики
Міністерства інформаційної політики
Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України
Державної казначейської служби та інших органів
асоціацій різних територіальних одиниць
народні депутати.

У підсумку Координаційна рада має стати додатковою підтримкою реформи, що усуне неузгодженість дій центральних і місцевих органів виконавчої влади, налагодить їх взаємодію з органами місцевого самоврядування, а також допоможе уникнути проблем, що сталися у 2018 році.

Нагадуємо, що Уряд затвердив склад Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, що дозволить уже найближчим часом почати його роботу.

Вернуться назад