DataLife Engine > Україна > Нові будівельні норми щодо проектування дорожнього покриття підвищать строк служби доріг

Нові будівельні норми щодо проектування дорожнього покриття підвищать строк служби доріг


28.12. Разместил: yuriy
У проекті нових галузевих будівельних норм щодо проектування доріг з асфальтобетонним покриттям (ГБН В.2.3-37641918-559 «Автомобільні дороги. Дорожній одяг нежорсткий. Проектування») встановлюються сучасні вимоги до проектування автомобільних доріг європейської якості. За експертними оцінками, це сприятиме підвищенню їх строку служби в середньому на 15-20% та зменшить появу тріщин у 2 рази. Норми стосуються проектування нового будівництва, реконструкції або капітального ремонту доріг загального користування.

«Сьогодні при проектуванні покриття на дорогах враховуються не всі чинники, які впливають на їх якість та довговічність. Наприклад, параметри міцності та укріплення не лише покриття, але й ґрунтів, можливі зсуви та інше. Тому ми розробили новий документ – галузеві будівельні норми, в яких прописали використання сучасних рішень і технологій для проектування більш якісних автомобільних доріг», – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Так, у нових ГБН вводяться:

чіткі вимоги до мінімальної міцності ґрунту та його укріплення;
додаткові вимоги до пружності основи під асфальтобетоном;
більш коректний розрахунок можливих зсувів у ґрунті;
підвищені параметри навантаження на ґрунт для великовагового транспорту;
обов’язкове влаштування уступів для з’єднання дорожніх полотен при розширенні доріг та інші зміни.
Проект нових ГБН розроблено у розвиток державних будівельних норм щодо проектування доріг загального користування.

Галузеві будівельні норми (ГБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Вернуться назад