DataLife Engine > Україна > За допомогою програмного забезпечення в Україні створюється чітка і продуктивна організація управління інформацією з протимінної діяльності

За допомогою програмного забезпечення в Україні створюється чітка і продуктивна організація управління інформацією з протимінної діяльності


03.04. Разместил: yuriy
З метою автоматизації процесів планування та звітування в сфері протимінної діяльності, Міністерством оборони України спільно із Державною службою з Надзвичайних ситуацій та Державною спеціальною службою транспорту Міноборони, за сприянням Координатора проектів ОБСЄ в Україні, здійснюється робота щодо створення в Україні чіткої та продуктивної організації управління інформацією протимінної діяльності, за допомогою програмного забезпечення IMSMACore. Для оборонного відомства на ці цілі було отримано майна на загальну суму близько 3 млн грн. Про це сьогодні, 3 квітня, під час брифінгу у прес-центрі Міноборони повідомив начальник Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності МО України полковник Максим Комісаров.

Офіцер поінформував, що для ефективного функціонування згаданої системи здійснюється збір даних щодо переліку територій, забруднених вибухонебезпечними предметами, з точним вказанням місця розташування та прив’язкою до географічної системи координат. Також опрацьовуються результати проведення робіт з розмінування, які види, кількість, маркування боєприпасів було виявлено та знищено на ділянках та результати проведення контролю якості виконання робіт з розмінування. Збираються дані щодо передачі ділянок представникам місцевих органів влади та опрацьовуються результати роботи у сфері інформування населення про ризики, пов’язані із мінами та вибухонебезпечними залишками війни.

«Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України
від 18 грудня 2018 року № 1088-р «Про затвердження плану дій із впровадження Ініціативи «Відкритий Уряд» у 2018-2020 роках», на Міністерство оборони України покладено завдання створення інтерактивної карти територій, забруднених мінами та вибухонебезпечними предметами. Її метою є забезпечення доступу до інформації про території, що забруднені мінами та вибухонебезпечними предметами, всіх суб’єктів, які залучаються до провадження протимінної діяльності, а також представників громадськості, місцевих органів виконавчої влади та засобів масової інформації», – наголосив полковник Максим Комісаров.

Начальник Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності МО України також поінформував, що на офіційному веб-сайті Міністерства оборони України в тестовому варіанті розміщена Інформаційна карта територій, забруднених мінами та вибухонебезпечними залишками війни, яка розроблена за сприяння неурядової організації The HALO Trust. На зазначеній карті показані місця, що визначені як забруднені мінами/ВНП.

Вернуться назад