DataLife Engine > Україна > Синергія дій відомств – покращення стану вод та забезпечення питного водопостачання населення

Синергія дій відомств – покращення стану вод та забезпечення питного водопостачання населення


27.06. Разместил: yuriy
26 червня 2019 року члени Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ обговорили прогнози водності у басейнах Дніпра та Дністра у липні 2019 року та якісний стан води у водосховищах.

Так, за прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у липні очікується 70% від норми, а водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища 90% від норми.

Протягом червня каскад дніпровських водосховищ працював в узгодженому Міжвідомчою комісією режимі і станом на 25 червня його наповнено на 98,3% від проєктного.

Варто зазначити, що завдяки спільним зусиллям Держводагентства та членів Міжвідомчої комісії для покращення якісного стану та проточності вод у каскаді дніпровських водосховищ узгоджувались оптимальні рішення.

Зокрема, за зверненням Держрибагентства, з 20 по 26 червня 2019 року забезпечено пропуск води через турбіни Київської ГЕС, постійними витратами у нічний час до 400 м3/с.

За зверненням Кременчуцької міської ради у вихідні дні з 22 червня до 30 червня 2019 року передбачено скидні витрати з Кременчуцького водосховища лівобережними гідроагрегатами близько 750 м3/с.

Про якісний стан води у каскаді дніпровських водосховищ, який визнано задовільним, проінформував представник Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ.

Отже, Міжвідомча комісія, у результаті обговорення узгодила оптимальні режими роботи дніпровських водосховищ на липень 2019 року.

При узгодженні режимів члени комісії врахували такі фактори, як гідрометеорологічна і водогосподарська обстановки у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на липень та питання забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ тощо.

Крім того, Держрибагентству рекомендовано встановити постійний контроль за станом риби у водосховищах Дніпровського каскаду і за необхідності коригування режиму роботи водосховищ, пов’язаних з умовами існування водних біоресурсів, оперативно інформувати Держводагентство.

Для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра та враховуючи приплив до Дністровського водосховища, Міжвідомчою комісією узгоджено здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше 120-130 м3/с.

У разі пропуску дощових паводків, режими встановлюватимуться у робочому порядку в кожному окремому випадку.

Інформуємо, що для пропуску швидкоплинного дощового паводка, який сформувався у басейні Дністра 25.06.2019, здійснюватимуться такі витрати:

27 червня – 600-700 м3/с;

28 червня – 500 м3/с;

29 червня – 400 м3/с з подальшим переходом на припливні витрати.

Вернуться назад