DataLife Engine > Україна > Досвід України у протистоянні найсучаснішим атакам слід використовувати для створення інновацій у сфері кібербезпеки

Досвід України у протистоянні найсучаснішим атакам слід використовувати для створення інновацій у сфері кібербезпеки


05.11. Разместил: yuriy
Сьогодні у Брюсселі відбулося п'яте засідання Комітету асоціації Україна – ЄС, де обговорювали питання щодо політичного, економічного та галузевого співробітництва.

Міністерство цифрової трансформації України на заході представила заступник Міністра з питань розвитку публічних послуг Людмила Рабчинська. У своїй доповіді особливу увагу вона приділила питанню кібербезпеки, адже від вересня цього року Мінцифри відповідає за криптографічний і технічний захист інформації – і це питання є доволі нагальним для України.

«Роками наша країна веде постійну гібридну, асиметричну та кібернетичну війну, в якій наш сусід-агресор регулярно здійснює кібератаки на критичну інфраструктуру України. Комунальні сектори, включаючи енергетику, дамби, водопровідні та каналізаційні системи, є особливою ціллю їхньої кіберагресії», – зазначила у своїй промові Людмила Рабчинська.

Для прикладу вона згадала напади на українські енергооб’єкти, які почалися 2014 року. За словами заступника Міністра, ці напади, паралельно з іншими нещодавніми атаками, становлять складні нові виклики, які вимагають від України швидкого реагування, розгортання ефективних контрзаходів та створення нових засобів захисту від майбутніх атак.

Незважаючи на наявність політичної волі для боротьби з цими нападами, Україна стикається з критичними проблемами кібербезпеки, а саме:

відсутність зрілої моделі кібербезпеки в усіх галузях промисловості;

дефіцит кваліфікованих фахівців із кібербезпеки;

обмежені кошти та ресурси для вирішення структурних питань.

Зважаючи на всі ці виклики, Україні найближчим часом украй необхідно:

усунути вразливості у комунальних секторах;

зміцнити наші законодавчі та регуляторні умови, що дозволяють забезпечити більш ефективний обмін досвідом та важливою інформацією в державному, приватному та освітньому секторах;

створити безпечну та надійну платформу для обміну актуальною інформацією та забезпечити постійне впровадження інноваційних кібертехнологій, послуг та рішень;

навчати спеціалістів та розкрити потенціал талановитих висококваліфікованих лідерів – фахівців із кібербезпеки – як для Уряду, так і для приватного сектору;

знаходити та підтримувати українських підприємців у сфері кібербезпеки.

Реалізація цих заходів дозволить Україні стати більш стійкою до кібератак та більш впевнено захищати критичні об’єкти інфраструктури, а також швидко відновлюватися після здійснених кібератак.

Людмила Рабчинська вважає, що унікальний цінний досвід України у протистоянні найсучаснішим та цілеспрямованим атакам слід використовувати для створення інновацій у сфері кібербезпеки. І таким чином зробити Україну надійним джерелом рішень, послуг і талантів у світовій індустрії кібербезпеки, що швидко зростає. Прикладом у цьому випадку є Естонія, для якої кібербезпека вже давно є основою успішної цифрової трансформації.

«Тому ми дуже вдячні Європейському Союзу за підтримку України у сфері кібербезпеки та запуск нового проекту «Підтримка ЄС для електронного урядування та цифрової економіки в Україні», що відбудеться найближчим часом», – наголошує Людмила Рабчинська.

Також українська сторона має намір встановити регулярний двосторонній діалог між Україною та ЄС у сфері кібербезпеки.

Вернуться назад