DataLife Engine > Україна > Держкомтелерадіо зацікавлений у створенні комунікаційного майданчика для представників ЗМІ і екологів

Держкомтелерадіо зацікавлений у створенні комунікаційного майданчика для представників ЗМІ і екологів


10.12. Разместил: yuriy
7 грудня у м. Запоріжжя відбулася наукова-практична конференція «Екологія і безпека. Критичні межі», яку проводила Міжнародна громадська організація «Міжнародна антитерористична єдність» у партнерстві з Держкомтелерадіо.

Учасники заходу, серед яких були науковці, екологи, дослідники навколишнього середовища, обговорювали сучасні підходи до визначення екологічних загроз, модифікації клімату і екологічної безпеки, різні аспекти запобігання екологічному і ядерному тероризму.

Тематика дискусії охоплювала як регіональний, так і глобальний аспект. Наголошувалося на екологічних проблемах, які нині є в різних регіонах України – від Херсонської і Миколаївської області, де наступають пустелі, до індустріальних регіонів, яким є Запоріжжя, де загрозу природному середовищу становлять викиди в атмосферу потужних промислових підприємств. Окрім того, жваво обговорювалися питання, які можна вирішити лише на міжнаціональному рівні.

Сьогодні зміни навколишнього середовища охопили всю планету і розвиваються в напрямі погіршення біосфери. «Якщо нічого не робити, то у 2025 році середня температура на планеті Земля підвищиться на 3-5 градусів, - зазначив Президента МГО «Міжнародна антитерористична єдність» Олександр Дічек. – Це і буде глобальне потепління. Аналіз ситуації показує, що основою для формування парникових газів на 49% є робота електростанцій та загалом сфера енергетики, ще 20% - транспорт, і 20% - різні галузі промисловості». Виправити цю ситуацію можна лише на міжнародному рівні, тому нині МГО «Міжнародна антитерористична єдність» є одним із ініціаторів створення такої собі «Екологічної Конституції Землі».

Зважаючи на важливість екологічних питань для кожної людини, сьогодні в цій царині перед медіа стоїть завдання розповідати про складні екологічні проблеми широкої аудиторії у доступній формі. На жаль, екологічна тематика не посідає належне місце у вітчизняних мас-медіа, наголосив на конференції представник Держкомтелерадіо. Дещо більше ця тема представлена в регіональних ЗМІ, де журналісти реагують на забруднення води в місцевих річках, на підозрілі викиди в повітря невідомих речовин сусіднім підприємством, на традиційний осінній/весняний пал на полях чи в городах тощо. Але ніколи не пов’язують ці негаразди з загальнонаціональною чи регіональною екологічною політикою.

Аби виправити таку ситуацію, Держкомтелерадіо планує створити майданчик для комунікацій, спілкування, журналістів різних видів медіа з науковцями, представниками громадських об’єднань. Це необхідно не лише для того, аби медійники отримали від експертів знання про екологічні проблеми, а й дозволить створити пул журналістів, зацікавлених у просуванні теми екологічної безпеки серед громадян.

Вернуться назад