DataLife Engine > Україна > Тетяна Монахова: Українська мова – це інструмент залучення людини в суспільство

Тетяна Монахова: Українська мова – це інструмент залучення людини в суспільство


11.12. Разместил: yuriy
Важливими завданнями Уповноваженого із захисту державної мови є налагодження суспільного діалогу, забезпечення права громадян України на отримання інформації та послуг державною мовою. Про це 11 грудня на брифінгу в Будинку Уряду сказала Уповноважений із захисту державної мови Тетяна Монахова.

Вона підкреслила, що для уникнення маніпуляцій та хибних побоювань варто ознайомитися з текстом Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». І наголосила, що держава вимагає використання державної мови, коли громадянин звертається до держави – захистити, навчити, лікувати, забезпечити роботою тощо, але питання спілкування з друзями, дітьми, близькими – особиста справа кожного.

«Українська мова – це інструмент залучення людини в суспільство. Це можливість вступити до українських університетів, це можливість потрапити на державну службу, це можливість служити в українській армії. І ми маємо розуміти, що державна мова - це державотворчий чинник. Не буває державності без мови», - підкреслила Тетяна Монахова.

Наразі, за її словами, першими кроками буде створення секретаріату:«Ми зараз стоїмо на нульовій точні. Немає ані штатного розпису, ані команди, ані приміщення. Перші завдання – створити секретаріат, де буде потужний юридичний відділ, лінгвістичний відділ. В бюджеті-2020 року закладено кошти на створення секретаріату».

Крім того, при цьому органі планується створити громадську колегію, до якої будуть запрошуватися письменники, лідери думок та всі небайдужі до стану та перспектив української мови.

Вернуться назад