DataLife Engine > Україна > Міжвідомчу координаційну комісію з питань регіонального розвитку очолив Денис Шмигаль, першим заступником призначено Олексія Чернишова

Міжвідомчу координаційну комісію з питань регіонального розвитку очолив Денис Шмигаль, першим заступником призначено Олексія Чернишова


03.09. Разместил: yuriy
2 вересня Уряд вніс зміни до складу Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку та Положення про неї, розроблену Мінрегіоном.

Відповідно до прийнятої постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. № 714» головою Міжвідомчої комісії призначено Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, першим заступником голови – Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, заступниками голови – Міністра Кабінету Міністрів України Олега Немчінова та Державного секретаря Кабінету Міністрів України Олександра Ярему.

Нагадаємо, 5 серпня Уряд ухвалив Нову Державну стратегію регіонального розвитку (ДСРР) на 2021-2027 роки. Документ розроблено експертами та фахівцями Мінрегіону, Офісу Президента України, інших міністерств та місцевих органів виконавчої влади, асоціацій та міжнародних організацій.

Стратегія містить нові підходи до використання потенціалу регіонів відповідно до їх цілей та проблемних зон. В документі визначено різні типи функціональних територій та змінена звична прив’язка до меж певних адміністративно-територіальних одиниць – області, райони, села, селища чи міста. Серед ключових цілей Нової Державної стратегії регіонального розвитку – забезпечення безпечного та комфортного середовища, незалежно від місця проживання людини в згуртованій, децентралізованій, конкурентоспроможній і демократичній Україні.

«Затвердження Нової Державної стратегії регіонального розвитку на 2021 – 2027 роки вимагає розроблення плану заходів з її реалізації. І саме тут потрібна консолідація зусиль центральних та місцевих органів влади, підтримки Парламенту та Президента, свідомої участі суспільства та громадян. Прийняття цієї постанови сприятиме впровадженню міжсекторального підходу та розробці ефективного покрокового плану дій по кожному регіону», – зазначив Олексій Чернишов.

До основних завдань Міжвідомчої комісії віднесено сприяння цифровій трансформації регіонів, діджиталізації процесів моніторингу регіонального і місцевого розвитку.

Організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Міжвідомчої комісії покладено на Секретаріат Кабінету Міністрів України.

Вернуться назад