DataLife Engine > Україна > Ольга Стефанішина: Засідання українсько-чеської комісії з питань співробітництва має відбутися до кінця року

Ольга Стефанішина: Засідання українсько-чеської комісії з питань співробітництва має відбутися до кінця року


10.09. Разместил: yuriy
Найближче засідання українсько-чеської змішаної комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва має допомогти відновити динамічний розвиток економік України та Чехії. На цьому наголосила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Радеком Матулою.

Учасники погодилися, що пріоритетом є реалізація проектів у сферах інфраструктури, енергетики, транспорту, економічної співпраці.

«Чеська Республіка залишається нашим важливим економічним партнером в Європі. Приємно відзначити, що за підсумками 2019 року наші країни досягли рекордного рівня товарообігу за всю історію двосторонніх відносин. Минулого року торгівля товарами і послугами зросла на 9,3% - до 2238,2 млн дол. Це хороший фундамент для подальшого зростання, що є особливо актуальним з огляду на наслідки коронакризи для економіки», – зазначила Ольга Стефанішина.

Посол Чехії зазначив, що Україна є для Чехії одним з головних торговельних партнерів: «Ми прагнемо розширення економічної співпраці та збільшення кількості підприємств, які працюють в Україні».

Віце-прем'єр-міністр підтримала ініціативу чеської сторони додати у діяльність міжурядової комісії регіональний вимір для посилення співпраці Чехії з українськими областями.

Окремо Віце-прем’єр-міністр подякувала Послу за міцну підтримку європейських прагнень України, як і готовність Чехії і далі підтримувати процес реформ та ініціативи, які зближують Україну та ЄС. Ольга Стефанішина наголосила на важливості Саміту Україна-ЄС, який відбудеться на початку жовтня, для формування амбітного та чіткого порядку денного у сфері європейської інтеграції України.

Вернуться назад