DataLife Engine > Україна > Роберт КІС – щирість та мужність, яку ми пам’ятатимемо завжди

Роберт КІС – щирість та мужність, яку ми пам’ятатимемо завжди


12.10. Разместил: yuriy
Солдат Роберт Кіс народився 20 травня 1990 року в мальовничому Мукачеві Закарпатської області. Тут пройшли його дитинство та шкільні роки. Після закінчення школи юнак вступив у спеціальне професійно-технічне училище, де здобув професію кухаря. У травні 2009 року Батьківщина покликала його виконувати обов’язок гідного сина свого народу. Роберт пішов на строкову службу в Збройні Сили України. Після завершення служби знайшов роботу, одружився, просто жив і насолоджувався життям.

Коли у серпні 2014 року в країну прийшла війна Роберт добровільно вступив до лав Чопського прикордонного загону Державної прикордонної служби України.

Спершу був патрульним 4-го відділення інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби “Ужгород”. У цей час у молодій сім’ї народився син Денис.

Згодом у складі оперативно-бойової прикордонної комендатури загону Роберт вибув на ділянку Східного регіонального управління.

Підрозділ розташовувався в місті Новогродівка Донецької області. Виконував бойові завдання.

10 жовтня 2014 року після занять з персоналом ОБПК у Великій Новосілці прикордонники поверталися до місця постійної дислокації. У районі Оленівки Мар’їнського району Донецької області колона потрапила в засідку. Терористи обстріляли автомобілі зі стрілецької зброї. Охоронці кордону прийняли бій. Роберт одразу ж зайняв позицію та відкрив вогонь у відповідь. У перестрілці його двічі поранили, одна куля зайшла в стегно, друга відрикошетила від бронежилета та пошкодила внутрішні органи. Пораненого Роберта відвезли в лікарню Волновахи, де за життя прикордонника боролись лікарі реанімації.

12 жовтня 2014 року від отриманих поранень Роберт помер.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Указом Президента України від 09.04.2015 № 213/2015 солдат Кіс Роберт Петрович нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Сьогодні прикордонники вшановували світлу пам’ять побратима церемонією у меморіальному комплексі «Зала пам’яті». На заходах була присутня і мама загиблого прикордонника Ельвіра Карлівна. На знак пошани прикордонники вручили їй відзнаку «УКРАЇНСЬКА БЕРЕГИНЯ» всеукраїнського об’єднання «КРАЇНА».

Покладання квітів відбулося і біля меморіального комплексу МВС на Солом’янській площі Києва, де імена загиблих правоохоронців увічнені в металі і граніті. Присутні разом перегорнули сторінки віртуальної книги пам’яті, що розташована поруч із меморіалом. Також Ельвіра Карлівна разом із офіцерами Адміністрації Держприкордонслужби поклала квіти до Стіни пам’яті Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Вернуться назад