DataLife Engine > Україна > Львівські аудитори виявили на ЛМКП «Львівводоканал» фінансових порушень на суму понад 50 млн грн

Львівські аудитори виявили на ЛМКП «Львівводоканал» фінансових порушень на суму понад 50 млн грн


15.10. Разместил: yuriy
Фахівці Західного офісу Держаудитслужби провели державний фінансовий аудит діяльності та ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал» за період з 01.04.2018 по 31.03.2020 і виявили фінансові порушення на суму понад 50 млн грн.

Зокрема, виявлено неефективні управлінські дії та рішення, що призвели або можуть призвести до втрати доходів чи непродуктивних витрат на 48 млн грн, а також незаконних витрат на понад 2 млн грн, які задокументовані в акті ревізії, проведеної під час аудиту.

Крім того, встановлено недотримання вимог законодавства при здійсненні закупівель на суму майже 60 млн грн.

Аудитори виявили, що на підприємстві обліковувалися матеріальні цінності (лічильники води, труби, муфти, клапани та інші) на суму 30 млн грн, які понад 2 роки не використовувалися у господарській діяльності. Це свідчить про відволікання з фінансового обороту на тривалий термін обігових коштів, що в подальшому може призвести до непродуктивних витрат.

Через неналежну організацію роботи щодо стягнення з боржників коштів за отримані послуги з водопостачання та водовідведення, яка призвела до втрати строків позовної давності, упущено можливість отримати понад 9 млн грн доходів.

Ще понад 4 млн грн витрачено на виплати фізичним особам, які на підставі укладених з підприємством трудових угод надавали послуги, що дублюються з посадовими обов’язками штатних працівників (юрисконсульта, інженера, техніка – технолога та ін.). При цьому оплачувався сам процес роботи, а не кінцевий її результат.

Через несвоєчасне отримання дозволів на користування надрами та невиконання договірних зобов’язань підприємство сплатило понад 3 млн грн штрафів та судових витрат за порушення природоохоронного законодавства чи термінів оплати спожитої електроенергії.

Із виявлених під час ревізії 2 млн грн незаконних видатків 1,6 млн грн витрачено через завищення підрядними організаціями обсягів чи вартості виконаних робіт. Підрядними організаціями повернуто кошти на розрахунковий рахунок підприємства на суму понад 1 млн грн.

Про наслідки контрольних заходів поінформовано Львівську міську раду та правоохоронні органи.

Матеріали ревізії передано в Головне слідче управління Національної поліції у Львівській області.

Вернуться назад