DataLife Engine > Україна > Київські митники запобігли вивезенню до США цілої колекції - 72 старовинних рідкісних срібних і мідних монет

Київські митники запобігли вивезенню до США цілої колекції - 72 старовинних рідкісних срібних і мідних монет


17.01. Разместил: yuriy
Другу в цьому році спробу незаконного вивезення за межі України ймовірних культурних та історичних цінностей зупинили працівники Київської митниці Держмитслужби.

72 старовинні монети, серед яких срібні «50 копійок» часів РРФСР та СРСР 1921-27 років карбування (різновиди таких монет можуть бути унікальні), рідкісні чехословацькі срібні монети 1949 року з профілем Йосипа Сталіна в маршальському мундирі, німецькі монети часів Веймарської республіки та Третього рейху 1924-38 років карбування, а також старовинні монети Грузії, Польщі, Чилі, Російської імперії, 1814-1956 років карбування та інші знаходилися в багажі нашого юного співвітчизника, мешканця Київщини, який прямував через аеропорт «Бориспіль» напрямком Стамбул-Чикаго.

Для проходження митного контролю хлопець (студент одного з навчальних закладів у США) обрав спрощену систему «зелений коридор», чим засвідчив, що не має при собі предметів, обмежених до вивезення або на вивезення яких потрібен спеціальний дозвіл.

Монети, які можуть становити культурну та історичну цінність, було виявлено на сканері під час перевірки дорожньої валізи авіапасажира.
Підставою для пропуску культурних цінностей за межі митної території України є свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей, що видається Мінкультури України. Вивозити культурні цінності без цього свідоцтва заборонено.

Оскільки дозвільних документів на право вивезення старовини юнак не надав, монети вилучено до винесення судом рішення у справі.
Складено протокол про порушення митних правил.

Цінність вилученого встановить подальша експертиза. Виявлення стало можливим у співпраці з СБУ.

Вернуться назад