DataLife Engine > Україна > Жорсткі тендерні умови мають бути гарантією безперебійного постачання харчування для війська, - Ігор Халімон

Жорсткі тендерні умови мають бути гарантією безперебійного постачання харчування для війська, - Ігор Халімон


18.04. Разместил: yuriy
Жорсткі тендерні умови для потенційних постачальників мають бути гарантією безперебійного постачання продуктів харчування для війська і це продиктовано сумним досвідом. Варто нагадати історію, коли через невеличкий ФОП договори з харчування Збройних Сил були заблоковані на пів року. На цьому акцентував заступник Міністра оборони України Ігор Халімон, інформуючи депутатів профільного комітеті Верховної Ради про організацію продовольчого забезпечення ЗС України.

«Тендерні умови прописані так, щоб убезпечити Міноборони від потенційної загрози зриву організації харчування у ЗСУ. Нагадаю історію минулих років, коли через невеличкий ФОП на пів року були заблоковані договори з харчування Збройних Сил. Бо компанія зайшла на торги без необхідних потужностей, не розрахувавши, що за визначеною процедурою Міноборони платить за послуги з відстрочкою у місяць. Саме тому, річний дохід компанії, яка хоче брати участь у тендерах, має становити не менше 100% початкової вартості предмета закупівлі. Тобто 500 мільйонів гривень річного обороту та досвід освоєння цих коштів. Ця стаття використовується для того, щоб на торги виходили спроможні компанії, які мають власний обіговий капітал і можуть опрацьовувати такі обсяги. Якщо в компанії немає платіжної спроможності чи підтримки банку, є великий ризик, що вона зірве харчування військовослужбовців», — зазначив Ігор Халімон.

Як засвідчила практика, таким вимогам відповідають лише 10% загальної кількості компаній України, але й вони для участі в тендері повинні мати належно оформлену документацію та пропонувати прийнятну ціну за свої послуги.

«Цього року в торгах загалом брали участь 14 підприємств, тендерним умовам відповідали лише 8 з них. Наразі відбулося підписання договорів за семи лотами з дев’яти із двома компаніям, які стали переможцями тендерів. Відкритим залишається питання стосовно двох лотів. Наразі причиною є оскарження цих процедур у суді й Антимонопольному комітеті. Там претендентами також є дві компанії, але, як нам стало відомо, одна з цих компаній надала недостовірну документацію, а саме, підроблені документи податкової звітності», — повідомив заступник Міністра та зазначив, що за даним фактом порушене кримінальне провадження.

Вернуться назад