DataLife Engine > Україна > Олексій Чернишов: Вугільна галузь потребує комплексного реформування

Олексій Чернишов: Вугільна галузь потребує комплексного реформування


18.04. Разместил: yuriy
Трансформація вугільних регіонів є важливим напрямом роботи Мінрегіону у рамках Плану дій Уряду на 2021 рік.

Станом на сьогодні підтримано проект «Трансформація вугільних регіонів України». Метою проекту є диверсифікація локальних економік та підвищення енергоефективності муніципальної інфраструктури вугільних регіонів України. Пілотні проекти планується реалізувати у трьох населених пунктах Донецької (смт. Новодонецьке, м. Торецьк) та Львівської (м. Червоноград) областей.

«Трансформація вугільних регіонів є важливим завданням в межах Державної стратегії регіонального розвитку. Мінрегіон буде стимулювати інвестиції на цих територіях через створення центрів креативної економіки, інвестиційної паспортизації територій та розвитку відповідної інженерної інфраструктури», – підкреслив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Постановою Кабінету Міністрів України утворено Координаційний центр з питань трансформації вугільних регіонів України, головою якого є Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Заступником голови Координаційного центру визначено Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова. Центр забезпечує узгодження дій центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій для визначення пріоритетів політики трансформації вугільних регіонів.

Мінрегіоном розроблено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Державної програми трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року». Після повторного погодження проекту акта заінтересованими органами, його буде подано на розгляд Уряду в установленому порядку.

До основних шляхів розв’язання проблем у рамках реалізації цього проекту акта відноситься:

1) комплексне реформування вугільної галузі;

2) створення умов для сприятливого інвестиційного розвитку вугільних регіонів та диверсифікація локальної економіки вугільних регіонів, зокрема підписання кредитної угоди в розмірі 340 млн євро з Європейським інвестиційним банком;

3) удосконалення державної політики у сфері зайнятості та освіти у межах вугільних регіонів;

4) покращення умов проживання та сприяння розвитку соціальної інфраструктури населених пунктів у межах вугільних регіонів;

5) удосконалення державної політики щодо покращення екологічної ситуації у межах вугільних територій;

6) запровадження нової ефективної системи соціальної підтримки працівників підприємств вугільної галузі, членів їхніх сімей та населення територій, на яких розміщуються вугільні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації, консервації або переорієнтації на інші види економічної діяльності.

Вернуться назад